Treći put uspešniji od Voše

Solidan fudbal u komšijskom odmeravanju snaga

Posle omladinaca (2:1) i „rezervista“ (1:0) superligaša Vojvodine u Novom Sadu, srpskoligaš OFK Bečej 1918 savladao je i treći put Vojvodinu (3:0), ali ovoga puta novog vojvođanskog ligaša u Bačkom Gradištu. Zaslužena pobeda renomiranijeg komšije, ali do pobede su došli u nastavku utakmice kad su igrali, uslovno rečeno, „rezervisti“. Jer, još uvek je rano govoriti o sastavu koji će započeti prvenstvenu trku, pošto ima još tri nedelje do početka prvenstva.

Imali su Bečejci i uprvom poluvremeu svoje prilike, ali je Kobiljski u 20. minutu iz slobodnog udarca uzdrmao stativu, a u 39. minutu je udarac sa bele tačke Petra Ilića, posle opravdano dosuđene najstrože kazne zbog prekršaja u šesnaestercu domaćih nad Strahinjom Ilićem, golman Isidor Milovanov odbranio.

U nastavku je solo prodorom i preciznim šutem iz blizine Nemanja Vasin u 59. minutu doveo Bečejce u vođstvo. Isti igrač je u 77. minutu započeo akciju proigravanjem Jovića, koji je ubacio pred gol domaćina i Erdeljanu nije bilo teško da dobru akciju materijalizuje golom za 0:2. U samom finišu utakmice, Dragoljub Vasić je postavio konačih 0:3.

Imajući u vidu tropske uslove za igru, igrači oba rivala su se dobro istrčali, što je u ovoj fazi priprema i glavni cilj. Kod domaćih se osetilo odsustvo braće Davida i Nenada Kudrića, Bubanje, ali će se itekako osetiti odlazak Ikraševa i Marjanova. Bečejci još uvek kompletiraju novo izdanje. Prvi put je u drugom poluvremenu branio Marković, koji je stigao iz redova novosadskog superligaša Proletera i time su Bečejci, valjda, razrešili pitanje golmana. Još uvek ime mesta za dvojicu iskusnijih igrača, a da li će se to i popuniti...

Momci sa Tise ove nedelje odustaju od ustaljenog ritma igranja kontrolnih utakmica, sreda – subota, jer žele da se posvete radu na stvaranju igre. Nova provera je zakazana za subotu, 3. avgusta, kad će u Bečeju gostovati Bratstvo 1946 iz Prigrevice.

Golman Gradištanasa Isidor Milovanov odbranio je penal

Vojvodina – OFK Bečej 1918  0:3 (0:0)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 150. Sudija: David Đumić (Bačka Topola). Strelci: Vasin u 59, Erdeljan u 77. i Vasić u 88, minutu za OFK Bečej 1918. Žuti kartoni: Marković, Bečanović (Vojvodina), a Milenković (OFK Bečej 1918).

Vojvodina: Milovanov, Ilić, Bilbija, Marković, Bečanović, N. Janković, D. Jelić, Pelengić, S. Janković, Boškov, Durmiši. Igrali su još: Kozarski, Brankov, Erdeljan, M. Jelić, Jovičić, Mihajlović, Novaković.

OFK Bečej 1918: Vojvodić, Petrović, Milenković, Ostojić, Savin, Dabižljević, Kurtiši, S. Ilić, Kobiljski, Zličić, P. Ilić. U drugom poluvremenu igrali su: Marković, Tomović, Jelić, Petrović, Ćulum, Vasin, Adamek, Jović, Vasić, Janjuš, Erdeljan.