Praznik fudbala u Dobrincima: Sremac šampion

Sremac šampion Opštinske lige Ruma - Irig

Pre poslednjeg kola Opštinske lige Ruma – Irig, Sremac je imao 46 bodova, drugoplasirani Hrtkovci 44, a treći Fruškogorac 43 boda. Računica je bila jasna: za titulu ,u velikom derbiju je protiv Fruškogorca, trebalo je osvojiti bar bod, s obzirom na bolji međusobni skor sa Hrtkovcima.

Sve je bilo rešeno u prvih 45. minuta, kada je ostvarena velika i nedostižna prednost. U nastavku utakmice, domaćin je zaigrao prilično komontno. Praktično, „otaljavao je posao“, te je dozvolio Fruškogorcu da u poslednjih desetak minuta postigne dva gola. Ali, vremena za veći preokret nije bilo.

1:0 (25. minut). Nakon centaršuta Mađarca, pred golom Fruškogorca najbolje se snašao Tufegdžič.

2:0 (40. minut). Neuspela ofasjd zamka gostiju i Mađarac povećava prednpost Sremca.

3:0 (44. minut). Podlično proigravanje Lučića, Tufegdžić „materijalizuje“ za kapitalnu prednost.

3:1 (84. minut). Radvanj kažnjava opuštenost domaće odbrane – prvi put.

3:2 (88. minut). Radvanj kažnjava opuštenost domaće odbrane – drugi put.

Posle poslednjeg zvižduka Kavgića usledilo je veliko slavlje domaćina. Brazilska atmosfera“ očekuje se u Dobrincima sledećeg vikenda: kada se igra revijalna utakmica između Sremca i reprezentacije Opštinske lige Ruma – Irig. Tom prilikom ekipi iz Dobrinaca biće uručen šanpionski pehar za sezonu 2018/2019. godinu.

DOBRINCI. Igralište Sremca. Gledalaca: 300. Sudija: Srđan Kavgić (Ruma). Pomoćnici: Dušan Pznan (Ruma) i Ivan Jovanović (Grabovci). Delegat: Nikola Ugrčić (Hrtkovci).

SREMAC: Simidžić, Maričić, Mitrović, Tomić, Punković, Prljić, Vukmanović, Mađarac, Tufegdžić, Lukić (od 80. minuta Z. Ašćerić), Vučković (od 80. minuta Lepotić).

FRUŠKOGORAC: Jovanović, Katanić, Basara (od 75. minuta Radvanj), Stojković, Pavlović, Bjeljac, Tornjanski, Kadar, Bakić, Mirković, Baić.