Remi kraj Studenjaka

Nerešeno je najpravedniji rezultat današnjeg susreta na stadionu kraj Studenjaka. Majstorima je pripalo prvo, a rudarima drugo poluvreme. Igra je bila obostrano korektna sa dosta veoma lepih akcija, driblinga i šuteva na gol.

Prvu priliku je propustio najstariji akter današnje utakmice, Čadikovski, kada je u 9. minutu traljavo šutirao sa sedam metara. Dva minuta kasnije, na drugoj strani je Predrag Jovanović silovito šutirao sa dvadesetak metara, ali se intervencijom istakao golman Kolubare, Kovačević. Igrao se 23. minut kada se u svom šesnaestercu sa loptom poigravao odbrambeni igrač rudara Pantić, Svetličić mu je oduzeo i smestio kraj nemoćnog golmana Kovačevića. Radnički je poveo 1:0, a sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu se Radnički povlači na svoju polovinu i vreba iz kontranapada, a Kolubara preuzima inicijativu. Prvu izglednu priliku za poravnanje rezultata je imao Pantić u 49. minutu iz slobodnog udarca sa preko 20 metara, ali je priseban bio golman domaćih Marko Lazarević.

Dva minuta kasnije Radonjić je glavom prosledio loptu do usamljenog Tadića, ali je golman majstora požrtvovanim padom u noge osujetio ovu priliku. U 68. minutu je posle brzog kontranapada Ivan Jovanović iskosa sa 12 metara ugrozio golmana gostiju, ali je zamalo bio ne precizan.

Svoj šut je oprobao u 81. minutu centarfor gostiju Stojanović, ali je sa ivice kaznenog prostora loptu poslao pored same stative. Tri minuta kasnije Čadikovski je pronašao usamljenog Ćuluma, a ovaj neometan ni od koga sa tri metra šutira nebu pod oblake i promašuje nemoguće.

Kolubara ipak izjednačuje u sledećem napadu. Igrao se 85. minut kada se ponovo na par metara ispred gola domaćih našao Ćulum, jako šutirao, golman Lazarević je kratko odbio loptu do najsnalažljivijeg u gužvi Stojanovića, koji je bio neumoljiv za 1:1. Poslednju priliku na utakmici je imao rezervista Radničkog, Nikolić, kada je posle brzo izvedenog kontranapada uputio snažan udarac sa petnaestak metara, a golman Kolubare, Kovačević, sjajno intervenisao i sačuvao rudarima jedan bod.

RADNIČKI (NB) - KOLUBARA 1:1 (1:0)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Džaković Bogdan. POM.SUDIJE: Obrenić Nenad i Ivanović Nikola. STRELCI: Svetličić 23.min (Radnički NB), Stojanović 85.min (Kolubara). ŽUTI KARTONI: I.Jovanović (Radnički NB), Ljubinković i Ćulum (Kolubara).

RADNIČKI (NB): M.Lazarević, Krneta (Nikolić), Đuričić, Bašanović, Ostojić, J.Lazarević, Matejević, I.Jovanović, Svetličić (Popadić), P.Jovanović, Janićijević (Jezdović).
KOLUBARA: Kovačević, Pantić, Nikolić (Ćulum), Svetković, Andrić (Ljubinković), Radulović, Tadić, Čadikovski, Stojanović, Kočić, Radonjić (Lazić).

Radnički (NB) 1 : 1 Kolubara
BSK Borča 2 : 2 Brodarac
Radnički (O) 4 : 0 Crvena Zvezda
Grafičar 3 : 1 Zvezdara
IMT 2 : 2 GSP Polet Dorćol
Jedinstvo 3 : 2 Lokomotiva