Prva JOL: Bobiste - Gradac 2:2

Derbi u Leskovačkom predgradju je opravdao očekivanja! Vidjena su četiri pogodaka i jos sijaset šansi i na jednoj i na drugoj strani jedan poništen gol za domaćina i dve stative ponovo za domaćina. Ali krenimo redom.

Prvu šansu na utakmicu su gosti iz Konopnice iskoristili u 4.minutu utakmice. Grešku golama Nikolića koriste gosti za 0-1 i muk na igralištu pored škole. Od tog trenutka domaći igraju u još većem grču dobru šansu danas odličnog Djurica brani golman Gradca, da bi u 17.minutu već bilo 0-2 posle centaršuta sa leve strane centarfor lidera na tabeli loptu glavom šalje u mrezu za veliku radost gostiju. Od 20.minuta kao da su igrači Bobišta dobili krila jednu dubinsku loptu Marjanovića koristi Djurić i u maniru rasnog strelca smanjuje na 1-2. Desetak minuta pre odlaska na odmor korner sa leve strane izvodi Stamenković, Djurić visoko skače glavom poravnjava na 2-2 za opšte oduševljenje domaćih simpatizera. Pred sam kraj odmora gosti imaju zicer ali rezultat ostaje ne promenjen.

U drugom poluvremenu Bobište je stiskalo obruč oko gola gostiju stvaralo šanse ali lopta nije htela u gol. Ono što Djuric u 71.minutu nije realizovao ostace da se prepričava na igralištu u naselju Bobište. Vukao je loptu 40-ak metara sam došao na nekih 10-ak metara od gola šutirao, lopta pogadja levu stativu odbija se ponovo do Djurića koji ponovo šutira ali lopta pogadja samo desnu stativu za uzdahe navijača Bobišta.

U 93.minutu poništen pogodak domaćina. Odbijenu loptu glavom ka praznoj mreži sprovodi mladi Jovanović, Stamenkovic bez potrebe dira loptu na samoj liniji što je bio znak za damu Maju Krstić da visoko podigne zastavicu i opravdano poništi gol domaćinu. Ovaj mec sudio je Srdjan Kostić sa pomoćnicima Sašom Miljkovicem i Majom Krstić pred oko 250 gledalaca.

FK BOBIŠTE: Nikolić, A lj. Stojković, A s. Stojković, Marjanović (od 75.min Stojanović), M. Marjanović, Zdravković, Djurić, Popović, Randjelović (od 63.min Jovanović M), Stamenković, Jovanović z. M (od 46. Blagojević)

Morava 2 : 2 Jedinstvo (GS)
Šumadija 2 : 0 Navalin
Jedinstvo (Š) 0 : 5 Progres
Veternica 0 : 2 Umac
Radan 8 : 0 Jedinstvo (B)
Budućnost 1 : 1 Čekmin
Bobište 2 : 2 Gradac