IMT siguran na Brodarcu

Značajna pobeda IMT, nad danas vrlo dobrim Brodarcem, koja ih ostavlja u trci za plasman u Prvu ligu Srbije. Razlika u kvalitetu je evidentna, mada je rezultirala možda previsokim rezultatom, obzirom da je domaćin uložio puno truda, ali bez umeća za postizanjem golova.

Već u 3. minutu je Ognjen Dimitrić, za koga su inače zainteresovani mnogi Superligaši, a ponajviše Čukarički, divno centrirao i centarforu Dunjiću nije preostalo ništa drugo nego da se pokloni i sprovede loptu u mrežu. Iznenadno i rano vođstvo gosta je paralisalo igru domaćih na izvesno vreme.

Iz početnog šoka je probao da ih izvadi Turkanj u 12. minutu kada je divno šutirao sa 22 metra za koji santimetar iznad prečke. Nakon par minuta gostujući half Ivanović greši, loptu je glavom kratko vratio svom vrataru, Đurđević izbija sam ispred gola, ali ga je vratar Petrović nadmudrio ušavši mu u šut.

U 25. minutu sledi greška na drugoj strani. Domaći bek Lukić je promašio čitav fudbal, a Bajić koristi poklon i dovodi IMT u vođstvo od 2:0. Do kraja poluvremena se igralo uglavnom na sredini terena bez izglednijih prilika za postizanje pogotka.

Tek što je počelo drugo poluvreme, igrao se 48. minut, strelac drugog pogotka Bajić je zahvatio loptu volej udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali neprecizno, kraj gola. Samo četiri minuta kasnije je isti igrač sa penaltika, na povratnu loptu Goranovića, lepo šutirao, ovoga puta preko gola.

Izvanrednu priliku da kazni promašaje Bajića je imao na drugoj strani u 62. minutu Ristić, kada je posle izvedenog kornera sa 2 metra šutira pravo u vratara IMT. Brodarac je nastavio sa napadima, ali je sve to delovalo preslabo za granitnu odbranu gostiju.

Iz jednog kontranapada u 76. minutu, rezervista Radić se našao oči u oči sa vratarom domaćih Golovićem i sjajno ga lobovao za nedostižnih i konačnih 3:0. Do kraja utakmice se može izdvojiti još jedan šut sa distance, danas najagilnijeg igrača IMT Bajića, kada je tukao u rašlje, a Golović bravurozno intervenisao.

BRODARAC - IMT 0:3 (0:2)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Milenković Miroslav. POM.SUDIJE: Jovčić Jovan i Bošković Miloš. STRELCI: Dunjić 3.min, Bajić 25.min i Radić 76.min (IMT). ŽUTI KARTON: Damjanović (IMT).
BRODARAC: Golović, Lukić, Savićević, Turkanj, Ristić, Milunović, Krsmanović, Bosanac, Đurđević, Džanić (Vlaović), Bjelobrk (Maksimović).
IMT: Petrović, Ilić, Džinović, Vukašinović, Ivanović, Damjanović, Panović (Radić), Goranović, Dunjić (Stojaković), Dimitrić (Jerotijević), Bajić.

Prva Iskra 0 : 1 Radnički (NB)
Lokomotiva 2 : 1 Stepojevac Vaga
GSP Polet Dorćol 5 : 1 BASK
Zvezdara 1 : 0 OFK Beograd
Crvena Zvezda 1 : 2 Jedinstvo
Brodarac 0 : 3 IMT