Kalča pobedio u južnjačkom derbiju i obezbedio opstanak u Prvoj ligi

Kalča futsal Vinter sportFoto: Vanja Keser

Da je niški Kalča doživeo pravi preporod tokom zimske pauze dokazao je i u pretposlednjem kolu regularnog dela Prve lige, pošto je savladao tradicionalnog rivala iz komšiluka Jastrebac iz Blaca, rezultatom 6:4. Ovom pobedom, niški futsaleri osigurali su opstanak u ligi i makar na jedan dan prešli u zonu koja vodi u plej-of.

Veoma loš jesenji deo sezone uspelo je da nadomesti sjajno proleće, u kome je Kalča trenutno rame uz rame sa kragujevačkim Ekonomcem, pošto ima 8 pobeda i 2 poraza.

Nišlije su se smestile u zonu plej-ofa, pošto sada imaju bod više u odnosu na gradskog rivala Vinter sport, s tim da će novajlija u ligi svoj meč 21. kola odigrati večeras. Jastrebac, sa druge strane, i dalje strepi, pošto je trenutno u zoni koja vodi u baraž za opstanak, sa 3 boda manje od Vinter sporta.

Neizvesno je bilo u meču koji se igrao u sali niške Osnovne škole “Mika Antić” i igralo se gol za gol, a domaći su mahom bili primorani da jure rezultat. Poveli su odmah na početku meča, ali su Blačani prvo izjednačili, a onda i uspostavili vođstvo.

Još dva puta do kraja meča vodio je Jastrebac, ali su Nišlije bile bolje u završnici. Dva gola Pavlovića vratila su Kalči vođstvo izgubljeno u 7. minutu, a onda je Vukoičić 4 minuta pre kraja meča overio pobedu domaćina i postavio konačnih 6:4.

Inače, ostala dva predstavnika juga igraće svoje mečeve 21. kola večeras, pošto će Vranje gostovati ekipi RB u Valjevu, a Vinter sport u Ivanjici, istoimenom timu.

U poslednjem kolu, koje će za neke biti šansa da se domognu plej-ofa, a za neke baraža, Kalča će gostovati Novom Pazaru, Vinter sport će dočekati RB, a Jastrebac Ivanjicu. Najteže će biti Vranjancima, koji će biti domaćini FON-u, beogradskoj ekipi koja je u ovom kolu demonstrirala silu i dala čak 21 gol Smederevu.