Poraz Dunava u Novom Sadu

Košarkaši Dunava poraženi su u drugom kolu Prve muške lige KSV u gostima od ekipe Novi Sad MT rezultatom 91:82 (25:21, 19:19, 25:20, 22:22). Domaći košarkaši od početka utakmice konstantno su imali prednost, u pojedinim momentima i  +10 ali su se igrači Dunava nekoliko puta vraćali u igru i na poluvreme se otišlo rezultatom 44:40.

U trećoj i početkom četvrte četvrtine viđen je isti scenario, međutim igrači Dunava nisu imali snage da još jednom stignu prednost i domaćin je relativno lako priveo utakmicu kraju u svoju korist. Vetar u leđa domaćim košarkašima, kao što već postaje običaj kada Dunav gostuje u Novom Sadu, pružile su i sudije, međutim glavni krivac za večerašnji poraz je loša igra košarkaša Dunava.

Statistiku sa večerašnje utakmice pogledajte na sajtu kluba. Narednu utakmicu KK Dunav igra u Belegišu u subotu kada dočekuje Mladost iz Bačkog Jarka.

Akademik 80 : 68 Vrbas
Veternik 67 : 65 Stara Pazova
Velika Kikinda 77 : 89 Srem
Topola 48 : 68 Nova Pazova
Radnički 71 : 76 Odžaci
Novi Sad MT 91 : 82 Dunav
Mladost Teletehnika 73 : 85 Meridiana