Sloga(PM)-Budućnost(VA) 2:1
Odlična utakmica na stadionu Sloge u Petrovcu,prava propaganda kvalitetnog fudbala koji se igra u Srpskoj ligi iako vremenski uslovi nisu išli na ruku fudbalerima jednog i drugog tima,oko 400 gledalaca moglo je da uživa u jednoj veoma borbenoj i kvalitetnoj utakmici. Još se igrači nisu dobro ni zagrejali,a domaćin je već vodio sa 1 : 0. Strelac je bio,a ko bi drugi no Đurđević koji je iskoristio nesporazum u odbrani ekipe iz Valjeva,presekao jednu povratnu loptu ka golmanu Plavšiću,zaobišao ga i plasirao loptu u nebranjenu mrežu.Velika radost domaćih i to u 57.sekundi meča.Tada su se gosti prenuli i gledali smo izuzetnu borbu i neprestane napade na obe strane.Rezultat takve igre je i izjednačujući pogodak Đuričić u 19.minutu,koji se odlično snašao u jednoj gužvi i savladao domaćeg golmana Stanojevića.To je ujedno i bio rezultat poluvremena,pa se očekivalo da će domaćin krenuti svim silama u drugom poluvremenu,ne bi li stigao do veoma važne pobede.

Ono što se predpostavljalo,tako se i ostvarilo.U drugom poluvremenu gledali smo igru na jedan gol,jer je domaćin stalno vršio pritisak na gol gostiju,ali su se gosti predstavili kao veoma čvrsta ekipa,koja se znalački brani,ali organizuje veoma opasne kontranapade,i to preko veoma opasnih Miloševića i Raševića,koji je imao najzreliju priliku da dovede svoj tim u vođstvo,ali je golman domaćih Stanojević,čudesnom intervencijom spasao svoj gol.I kada su domaći navijači izgubili svaku nadu da će Sloga pobediti,glavni sudija Goran Petrović iz Loznice pokazao je na belu tačku,zbog prekršaja Aleksandra Ilića nad Bojanom Lomićem u čistoj gol šansi,zbog čega je Ilić opravdano zaradio crveni karton,a minut 85.Međutim,inzvanredni golman Plavšić brani udarac Gabrijela Radojičića sa 11 metara,skreće loptu u korner iz koga Alen Tupajić glavom iz gužve šalje loptu u donji levi ugao i donosi pobedu Slogi,uz buru oduševljenja prisutne publike i njegovih saigrača.

Zaista jedna inzvanredna utakmica,rezultat je pravi odraz onoga što se dešavalo na terenu,ali nebi bilo neopravdano i da su gosti odneli bod u Valjevo.U svakom slučaju u intersu fudbala je da gledamo što više ovakvih utakmica.

Petrovac na Mlavi,gledalaca 400,sudija Goran Petrović(Loznica)strelci Đurđević,Tupajić(Sloga) Đuričić (Budućnost) žuti kartoni:Tupajić,Stojanović M.(Sloga)Rajković(Budućnost)crveni karton:Aleksandar Ilić(Budućnost)u 85.minutu
SLOGA(PM): Stanojević, Stojanović G., Stojanović M.(Stević), Radojković, Maričić, Bogićević(Marić), Milosavljević, Tupajić, Zdravković (Lomić), Radojičić, Đurđević
BUDUĆNOST: Plavšić, Ilić, Snegić, Simić, Tintor, Gentić (Ćirković) Đurić, Rajković, Milošević, Rašević (Đukić) Đuričić