PTM zona: Slatina ubedljiva, het-trik Petrovića

Slatinjani su pred mnogobrojnom domaćom publikom, u petom kolu Pomoravsko-Timočke zone, savladali sokobanjski „Ozren“ 5:2 (0:0). U čvrstoj utakmici prvo poluvreme bilo je prepuno šansi na obe strane, ali mreže su ostale mirne. U drugom poluvremenu Slatina je terensku inicijativu krunisala pogotkom Petrovića u 61., a potom 62. i 64.minutu - 3:0 za domaći tim. Kuzmanović je smanjio rezultat na 3:1 u  75.minutu, a da se rezultatski gosti ne približe pobrinuo se Đorđević u 79.minutu - 4:1. Cakić je  deset minuta pred kraj utakmice savladao domaćeg čuvara mreže Milenovića- bilo je to 4:2. Konačni rezultat postavio je Đurić u sudiskoj nadoknadi vremena za konačnih 5:2 i ubedljivu pobedu Slatine.

Glavni sudija Borko Mijajilović iz Jagodine imao je pune ruke posla. Podelio je četiri žuta i jedan crveni karton gostujućem odbrambenom igraču Bojiću, koji je pet minuta pred kraj napustio teren. Fudbaleri Slatine dele prvo mesto sa paraćinskim „Jedinstvom“, ćuprijskom „Moravom“ i knjaževačkim „Tmočaninom“. U narednom šestom kolu Slatinjani gostuju „Pepeljevcu“.

Pepeljevac 3 : 3 Rembas
Slatina 5 : 2 Ozren
SFS Borac 3 : 3 Morava (Ć)
Đerdap 0 : 1 Kablovi
Majdanpek 4 : 0 FUD
Župa 2 : 1 Timočanin
Jedinstvo (P) 7 : 1 Juhor
Dunav 4 : 1 Napredak