Velika pobeda na početku sezone

Na startu nove sezone Ragbi klub ubedljivo je savladala Gradski ragbi klub Vršac 40:17 (26:3). Meč je igran na stadionu FK Slavija na Salajci u okviru 1. kola prvenstva Srbije.

Posle početnog vođstva gostiju, ovnovi su brzo preuzeli kontrolu nad utakmicom i rezultatom, pa je duel pratktično rešen u prvom poluvremenu. Sa četiri eseja već u prvih 40 minuta osiguran je napadački bonus poen, tako da je do kraja rutinski priveden meč kraju.

Dušan Vučićević je sa dva eseja predvodio Vojvodinu, dok su jos eseje dali Luka Rakita, Aljoša Marinković, Boris Mijušković i Vladimir Mijatović. U narednom kolu koje se igra za dve nedelje, ragbisti Voše gostuju Radu.

RK VOJVODINA – GRK VRŠAC 40:17 (26:3)

Eseji: Rakita 12, Vučićević 12, Vuletić 27. i 65, Marinković 36, Mijatović 61 – Kajan 48, Beneč 78. min.

Pretvaranja: Milićević 2/3, Janković 3/3 – Kajan 2/2

Kazna: Kajan 1/1.

VOJVODINA: Kovačević, J. Janićijević, Matijević, Janjić, Vuletić, Mijušković, Porobić, Mijatović, Baniić, Milićević, Šakan, Rakita, Vučićević, Marinković, Janković. Rezerve: V. Janićijević, Zečević, Zdjelar, Kozarev, Davidović, Ristivojević, Marković, Živkov.

VRŠAC: Rodić, Krnetić, Manojlović, Pintea, Martinović, Panić, Beneč, Nikolić, Trailović, Kajan, Birač, Farousi, Arsenijević, Hrnjak, Tambuić. Rezerve: Zoži, Velimirović, Keri, Maksimović.

Stadion: FK Slavija. Gledalaca: 200.
Sudija: Miroljub Bukvić (Beograd).
Žuti kartoni: Mijatović i Janković (obojica Vojvodina).