Fudbaleri Radničkog započeli seriju pripremnih utakmica

Lepo vreme i pogodan teren omogućili da prva trening utakmica protekne u zanimljivoj igri

Kontrolnim susretom sa svojim omladinskim timom, kragujevački prvoligaš Radnički 1923 danas je započeo seriju pripremnih utakmica. Utakmica sa dva poluvremena od po 40 minuta odigrana je na terenu sa veštačkom travom i završena je pobedom seniorskog tima Radničkog –  4:2 (2:1)

Trener Dejan Nikolić, pored igrača iz jesenje polusezone, isprobao je i četvoricu novajlija – golmana Vasića (Jagodina Tabane), napadača Milisavljevića iz prahovskog Dunava, beka Popovića iz Novog Pazara i povratnika Grbovića iz Zlatibora.

Bila je ovo dobra provera Kragujevčana za početak priprema, budući da su omladinci Radničkog bili protivnik „po meri“ svojim starijim klupskim drugovima.

Samo što je krenula utakmica, novajlija Luka Milisavljević upisao se u listu strelaca. Potom je pripretio i štoper Ilić, ali je njegov šut glavom završio tik preko prečke.

Na drugoj strani u 23. minutu pripretio je omladinac Đurović, koji trenira i sa prvom ekipom, ali je iz povoljne situacije pogodio golmana Raičevića.

U 30. minutu preciznim udarcem Milisavljević je duplirao vođstvo kragujevačkog prvoligaša i ozbiljno se preporučio treneru Nikoliću kada je u pitanju ofanzivni deo tima.

Međutim, samo dva minuta kasnije omladinci Radničkog iskoristili su kiks odbrambenih igrača prvog tima i preko Cvetkovića smanjili na 2:1, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Nije dugo trebalo izabranicima Dejana Nikolića da postignu i treći pogodak na utakmici. Igrao se 48. minut kada je Toma Todorović sa bele tačke povisio na 3:1, ali se omladinci uprkos ovom zaostatku nisu predavali.

U 57. minutu mladi Petar Simić se nakon solo akcije prošetao kroz odbranu kragujevačkog prvoligaša i savladao golmana Vasića.

Konačan rezultat ovog zanimljivog susreta postavio je Ratković u 72. minutu.

– Nama je ovo bio prvi trening u igri na „dva gola“, jer smo akcenat na početku ovih priprema stavili na fizičku spremu. Probaćemo kroz pripremne utakmice da otklonimo neke nedostatke koje smo uočili i dođemo do tima spremnog za nastavak sezone. Sa nama su i neki novi igrači, za koje ćemo videti da li mogu da pojačaju našu ekipu u prolećnoj borbi za bodove. Cilj nam nije da gomilamo igrače, već da obezbedimo dva-tri adekvatna pojačanja, koja će nam doneti kvalitet u igri.

Ovde imamo dobre uslove za pripreme, koristimo tartan stazu i teren sa veštačkom travom, gde treniramo dva puta dnevno i očekujem da spremno dočekamo prolećni deo prvenstva. – ocenio je za KG sport.info Dejan Nikolić, trener Radničkog 1923, posle današnje utakmice.

RADNIČKI 1923 – RADNIČKI 1923 (omladinci)  4:2 (2:1)

Prvi pomoćni teren „Čika Dača“.
Gledalaca: 50.
Sudija: Filip Petronijević.
Pomoćnici: Stefan Mitrović i Lazar Vasojević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Milisavljević u 2. i 30, T. Todorović u 48. iz jedanaesterca i Ratković u 72. za Radnički 1923, a Cvetković u 32.i Simović u 57. minutu za omladince.

RADNIČKI 1923: Raičević, Grbović, Petrović, Ilić, Arsenijević, Dmitrović, Cvijović, Lukić, A. Todorović, Maksimović, Milisavljević. Igrali su još: Vasić, T. Todorović, Popović, Aleksijević, Varjačić, Vujasin, Kovačević, Ratković.

RADNIČKI 1923 (omladinci): Ristović, Kostić, Božović, M. Petrović, Šurlan, Milikić, Mateja Stojanović, Đurović, Obradović, Maksimović, Cvetković. Igrali su još: Bošković, Milan Stojanović, Rejiman, Matović, G.Petrović, Simović, Lepović, Andrejević, Radosavljević, Jevtić..

Drugu probnu utakmicu Radnički 1923 odigraće u subotu, a protivnik će biti ekipa Sušice, jesenji prvak Šumadijsko – raške zone.

Dogovoreni su još i susreti sa Slogom 33 iz Petrovca na Mlavi, Kolubarom iz Lazarevca, Slogom iz Požege, Šumadijom iz Aranđelovca, Jagodinom Tabane, Lokomotivom iz Beograda, kao i generalna proba sa Borcem iz Čačka.