PLS: TSC - Inđija 2:1

Prohladno, ali ipak prijatno vreme za fudbal je bilo u Senti gde je odigran prvoligaški derbi.

Bio je to sudar dve vojvođanske ekipe u kom je TSC ugostio ekipu Inđije.Tim iz Bačke topole je dobro otvorio ovu utakmicu i tokom prvog poluvremena je bio agresivniji rival ka golu Prekovića. Iz takve igre su se izrodile i tri prilike za gol, ali ni jednom nije usledio onaj završni udarac koji bi Prekovića stavljao na veća iskušenja. Gost u tom delu meča je pokušavao da nametne svoju igru na terenu, ali ne baš i uspešno. Šansu da nešto više učine imali su gosti iz kontranapada kada je Lukića u polje sjajno izbacio Vraštanović. Lukić kreće iz drugog plana ka lopti, izbija sam ispred golmana, ali tada je sevnula zastavica Dimitrijevića, iako o ofsajdu nije bilo ni reči.

Ipak po gledaoce ono najslađe, a to su golovi su padali u drugom delu meča. Nisu se oni ni smestili na svoja mesta, a Inđija je već bila u prilici da ugrozi Filipovića. Ipak i ta početna prilika je bila u rangu onih domaćih iz prvog dela meča. Zeleno beli su nastavili pritisak na početku drugog dela meča i usledilo je vođstvo. Sjajno je uposlio Vraštanovića, Lukić, a ovaj sa nekih 18-19 metara gađa same rašlje nemoćnog Filipoviča, koji se nije ni pomakao sa svog mesta, 0: 1.Bio je to tek peti minut drugog dela meča.

Momci u plavoj opremi tada kreću svim snagama po izjednačenje i poravnanje rezultata. Ta igra je donosila i rizik, a on je usledio u 73.minutu. Brza kontra, Smiljanić, koji je ušao u igru, sjajno zavrće loptu ka drugom rezervisti, Bjeličiću, ovaj šutira, ali u stativu gola domaćina. Kolosalna šansa za 0: 2 je otišla u nepovrat.

I kako to bila sledi, kazna. 1:1. Korner, lopta pada u peterac, bivši igrač i kapiten Inđije, Saša Tomanović glavom neometen kuca loptu u nebranjeni deo gola gosta. Inđija je ponovo loše branila prekid, a samo tri minuta kasnije je ponovo pala na sličnom ispitu. Ponovo je to bio korner, lopta je nekako izbijena, ali samo do Silađija, koji je kuca za sada vođstvo domaćina od 2:1.

Od tog minuta sudija zaključava utakmicu i posle samo pet do deset minuta domaća publika polako napušta stadion. Bili je jasno ostaje, 2:1.

Ipak na kraju nemože se osporiti pobeda domaćina koja je zaslužena iako je rezultat mogao biti i znatno drugačiji.

Senta, stadion FK Senta, gledalaca oko 500. Sudije: Bojan Nikolić, Marko Dimitrijević, Njegoš Tubić, četvrti sudija: Marko Srećković. Strelci: Tomanović 78', Silađi 78' - TSC i Vraštanović 50' - Inđija. Žuti kartoni: Branković 76', Bastajić 82' - TSC, Mirosavljavić 5', Rogač 53', Anđelković 68', Ilić 81', Kiković 90' - Inđija.

TSC: Filipović, Svitić, Branković, Tomanović (K), Milisavljević (Galić 64'), Milićević, Silađi, Ponjević, Babić, Plavšić (Bastajić 28'), Arsenijević (Skopljak 85'). Trener: Zoltan Sabo.

Inđija: Preković (K), Vraštanović (Bjeličić 65'), Ivančević (Smiljanić 59'), Lukić, Ilić, Kiković, Stoiljković, Mirosavljević (Badara 85'), Anđelković, Janjić, Rogač. Trener: Srđan Blagojević.