Kragujevčani pregazili Tisu

Novi trijumf ostvarili su fudbaleri Radničkog 1923 u 13. kolu Prve lige Srbije. Kragujevčani su danas u gostima savladali ekipu OFK Bečeja 1918 sa 2:1 (1:0) za treću pobedu u poslednja četiri kola.

Kragujevački prvoligaš ne skida nogu sa papučice za gas. Nova „žrtva“ zahuktalih Šumadinaca bila je ekipa OFK Bečeja 1918, koja je na svom stadionu morala da položi oružje pred momcima u crvenim dresovima.

Igrao se 28. minut kada su fudbaleri Radničkog zadali prvi udarac domaćinu. Stevan Kovačević je iz prekida sa desne strane uputio centaršut u kazneni prostor Bečeja, tamo je Lazar Petrović umakao čuvarima i preciznim udarcem glavom doveo svoj tim u vođstvo.

Desetak minuta kasnije zapretio je i Tomislav Todorović iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara iskosa sa leve strane. Lopta je preskočila „živi zid“ i pretila da završi u donjem desnom uglu, ali je golman Bečeja Marko Živkov uz dosta napora uspeo da je zaustavi na tom putu.

Opasno je bilo u 48. minutu pred golom Bečejaca. Prvo je Ratković uputio udarac sa nekih desetak metara iskosa sa desne strane, Živkov je odbio loptu, koju Stevan Kovačević i Ognjen Ilić nisu uspeli da uguraju u mrežu sa pet metara udaljenosti.

Nekoliko trenutaka kasnije Bečejci uspevaju da postignu gol, koji je poništen zbog ofsajd pozicije Mladena Kovačevića. Dosta bure i negodovanja među pristalicama bečejskog prvoligaša izazvale su situacije u 59. i 64. minutu, kada je u dva navrata Kovačević pao u kaznenom prostoru Radničkog, a sudija Milan Mitić procenio da nije bilo dovoljno materijala da pokaže na belu tačku.

I onda, u 70. minutu „hladan tuš“ za navijače Bečeja. Kovačević je poslao dugu loptu na Ratkovića, on je lepo spustio glavom za Ognjena Ilića, koji odmah po prijemu pronalazi Filipa Markišića na desnoj strani. Mladi fudbaler Radničkog video je da mu niko od igrača Bečeja ne prilazi u blok i efektnim udarcem sa ivice šesnaesterca poslao je loptu u suprotan ugao za 2:0.

Međutim, samo tri minuta kasnije domaći uspevaju da uzvrate. Kovačević je u padu zahvatio loptu glavom, ona se odbila o prečke i došla do Nemanje Kragovića, a Kragujevčanin u redovima Bečeja nije propustio priliku da zaterse mrežu kluba u kome je započeo svoju igračku karijeru.

Usledio je dramatičan finiš, u kome je domaćin na sve načine pokušavao da dođe do drugog pogotka i izjednačenja. Najbolju priliku da to učini imao je Cvijić nakon efektnog progiravanja Tomčića petom, ali je golman Radničkog 1923 Lazar Raičević bio priseban i uspeo je da uđe u šut fudbaleru Bečeja.

Na kraju, pobeda Kragujevčana za pesmu na povretku u srce Šumadije.

OFK BEČEJ 1918 – RADNIČKI 1923  1:2 (0:1)

BEČEJ
Gradski stadion kraj Tise
Gledalaca: 450
Sudija: Milan Mitić (Leskovac).
Strelci: Kragović u 73. za OFK Bečej 1918, a Petrović u 28. i Markišić u 70. minutu za Radnički 1923.
Žuti kartoni: T. Todorović, O. Ilić, Arsenijević (Radnički 1923).

OFK BEČEJ 1918: Živkov, Mandić, Stanojev, Cvetković, Kragović, Dabižljević (od 52. Tomčić), Rahić, Lazić, Erak (od 67. Cvijić), Erdeljan (od 70. Dražić), Kovačević.

RADNIČKI 1923: Raičević, Zdravković, A. Todorović, Petrović, Zlatović, Aleksijević, Markišić (od 85. Arsenijević), Kovačević, T. Todorović (od 62. Lukić), Ratković (od 71. Maksimović), O. Ilić.

Nakon ovog trijumfa fudbaleri Radničkog 1923 došli su do kote od 20 osvojenih bodova i šeste pozicije na tabeli Prve lige Srbije.

Vremena za slavlje ima premalo, pošto već u sredu, 31. oktobra na „Čika Daču“ stiže Trajal iz Kruševca u okviru vanrednog, 14. kola.