Požarevljani posle preokreta došli do dva boda u Zrenjaninu!

Derbi 3. kola Super B lige Sever – centar je odigran danas u Kristalnoj dvorani, a posle dramatičnog finiša gosti iz Požarevca su slavili rezultatom 22:24 (12:10).

Zrenjaninci su u prvom poluvremenu bili bolji i zasluženo otišli na odmor sa 2 gola prednosti (12:10). U drugom poluvremenu potpuno izjednačena igra, a rezultat je poslednji put bio poravnat u 51. minutu (21:21). Požarevac tada postiže 2 gola za redom i u 54. minutu vodi sa 21:23.

Čobanov se u 57. minutu prvi put upisao u listu strelaca i smanjio na 22:23.

Gosti kreću u napad, Gaćinović brani šut sa 9 metara, ali lopta odlazi u aut. Zrenjaninci se zatim brane sa dva „flastera“, što je dalo rezultate – gosti šutiraju iz nezgodne pozicije i promašili su ceo gol. „Crveno – beli“ su krenuli u kontru, spetljali se i lopta odlazi u aut.

Požarevac zatim postiže gol sa 9 metara i dva minuta pre kraja ponovo vodi sa 2 gola razlike – 22:24. Aleksa Gaćinović šutira pored okvira gola. Ipak, Požarevljani posle pogrešnog dodavanja u napadu ponovo daju nadu domaćim rukometašima.

„Crveno – beli“ pokušavaju sa dva pivota u napadu. Dva puta za redom lopta ide na liniju od 6 metara, ali oba puta je odbrana Požarevca neumoljiva. Petnaest sekundi pre kraja utakmice, Barjaktarović je pokušao direktno iz deveterca da zatrese mrežu gostiju, ali neuspešno. Rukometaši iz Požarevca su počeli da slave..

– Požarevac je u krugu najozbiljnijih ekipa za povratak u Super A ligu. Oni imaju mnogo igrača koji imaju iskustvo igranja u elitnom rangu. U prvom poluvremenu ekipa Zrenjanina je propustila priliku da napravi malo veću razliku, a u drugom delu igre gosti su uspeli da nametnu svoj ritam i vode utakmicu u pravcu u kojem su oni želeli. Ne mogu mojim igračima da zamerim na volji i borbenosti. Nismo imali sreće, jer Spahić nije realizovao penal u 56. minutu. Ne zameram ni njemu ništa, jer je pre toga 3 puta bio precizan sa linije od 7 metara – rekao je trener Proletera, Zoltan Ivanica.

Rukometaši Proletera su u 4. kolu Super B lige Sever – Centar ponovo domaćini (subota, 13. oktobar). U Kristalnu dvoranu dolazi ekipa Mačve iz Bogatića, koja je startovala sa dva poraza od Kolubare i Morave, a utakmicu 3. kola igra sutra protiv Crvenke.

Proleter 22 : 24 Požarevac
Mačva 22 : 19 Crvenka
Jugović 27 : 24 Morava
SC Voždovac 2012 28 : 28 Kolubara
Jedinstvo 23 : 26 Vrbas Petrol
Loznica 28 : 25 Lavovi BP