Poker Ivanjičana

Fudbaleri Radničkog 1923 su na gostovanju Javor Matisu u Ivanjici doživeli najteži poraz u dosadašnjih devet kola Prve lige Srbije. Ivanjičani su slavili sa ubedljivih 4:0 (1:0) i pokazali da sa razlogom slove za jednog od glavnih kandidata kada je u pitanju plasman u viši rang takmičenja.

Kragujevčani su izuzetno motivisano ušli u ovaj meč, vođeni očiglednom željom da prekinu seriju negativnih rezultata. Tako se već u prvom minutu pred golom domaćih našao Tomislav Todorović, ali je Đogatović lako intervenisao. Nekoliko trenutaka kasnije zapretio je i Vujasin udarcem sa velike distance, bez uspeha.

Ipak, prvu ozbiljniju šansu na utakmici stvorili su fudbaleri Javora u 15. minutu. Posle kornera sa desne strane, Milovanović je šutirao glavom, a Raičević lepom paradom otklonio ovu opasnost po svoj gol.

Imao je Radnički puno problema nakon prekida, pa se tako u 24. minutu posle još jednog udarca iz ugla stvorila gužva pred golom Kragujevčana, Petković je ostao usamljen na petercu i pokušao lukavim udarcem glavom da prevari Raičevića, međutim, mladi čuvar mreže kragujevačkog tima nije se dao iznenaditi.

Kako je vreme proticalo, tako su igrači Javora preuzimali terensku incijativu, koju su uspeli da krunišu u 32. minutu. Neuspelu ofsajd zamku igrača Radničkog 1923 kaznio je Dino Dolmagić, iskoristivši idealnu asistenciju kapitena Ivana Cvetkovića.

Trgnuli su se malo gostujući fudbaleri nakon primljenog gola, ali izuzev solidnog pokušaja kapitena Varjačića u 37. minutu, nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol iskusnog Vladana Đogatovića.

Na drugoj strani, Petković je u 40. minutu lepo primio loptu na ivici kaznenog prostora, ali je jako loše šutirao.

Igrao se šesti minut nastavka susreta, kada su fudbaleri Javora duplirali prednost. Cvetković je oduzeo loptu Vujasinu i ponovo proigrao Dolmagića, koji nije propustio idealnu priliku da se po drugi put upiše u listu strelaca.

Još se nije stišala euforija među simpatizerima Javora nakon drugog pogotka njihovih ljubimaca, a već je bilo 3:0. Cuckić se u 57. minutu odlučio na udarac sa nekih dvadesetak metara, lopta je na putu ka golu zakačila Petrovića, prevarila Raičevića i završila u mreži.

Tek nakon trećeg primljenog gola fudbaleri Radničkog počeli su da igraju kako znaju, ali bilo je prekasno. Ređale su se šanse pred golom Ivanjičana, međutim, ponovo nije bilo adekvatne završnice.

U 61. minutu Varjačić je dobro centrirao, Maksimović je pokušao da zahvati loptu, ali je tom prilikom izblokiran. U nastavku akcije pokušao je i Vujasin, međutim, bez promene rezultata.

Ulazak Jovana Lukića uneo je još više živosti u igru kragujevačkog tima. Upravo je ovaj mladi fudbaler, koji je nedavno proslavio svoj 21. rođendan, lepo prošao po levoj strani u 66. minutu, ušao u kazneni prostor i „zavrnuo“ loptu u peterac, gde je Maksimović zakasnio da je ubaci u mrežu.

U 67. minutu novi peh za Kragujevčane. Kapiten Varjačić, koji se nedavno oporavio od povrede, nije bio u mogućnosti da nastavi igru nakon duela sa Josovićem, pa je Tešović morao da posegne za prinudnom izmenom.

Lukić je u 74. minutu ponovo ubacio loptu pred gol Ivanjičana, ali bilo je to prejako za Markišića. Tri minuta kasnije dobar kontranapad Javora, Marković je uputio udarac iskosa sa desne strane, a Raičević dobro intervenisao.

Andrija Ratković je u 84. minutu naterao golmana Đogatovića na grešku, oduzeo mu loptu i uputio je ka praznoj mreži, ali se tu našao Nemanja Milovanović, koji je u poslednjem trenutku otklonio opasnost pred svojim golom. Visoki napadač Radničkog je samo par minuta kasnije lepo proigrao Markišića, međutim, odbrana Javora ponovo je bila na visini zadatka.

U trenucima kada se očekivao poslednji sudijski zvižduk, Ivanjičani su stigli i do četvrtog pogotka. Nakon skraćenog kornera sa leve strane, Petković je bio najviši u skoku pred golom Kragujevčana i glavom je loptu poslao u mrežu.

JAVOR MATIS – RADNIČKI 1923  4:0 (1:0)

IVANJICA
Stadion: Kraj Moravice
Sudija: Nemanja Gajdobranski (Novi Sad)
Pomoćnici: Ivan Mikalički, Miljan Mišić (obojica iz Zrenjanina)
Strelci: Dolmagić u 32. i 51, Cuckić u 57. i Petković u 90. minutu
Žuti kartoni: Dolmagić (Javor Matis), M. Ilić (Radnički 1923)

JAVOR MATIS: Đogatović, Dolmagić (od 81. Amani), Josović (od 67. Sević), Milovanović, Đerić, Marković, Kolaković, Petković, Amanović, Cvetković (od 71. Maričić), Cuckić.

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić (od 66. Markišić), A. Todorović, Petrović, M. Ilić, Arsenijević, Vujasin, T. Todorović (od 62. Lukić), Cvjetinović, O. Ilić (od 55. Maksimović), Ratković.

Bio je ovo treći uzastopni poraz fudbalera Randičkog 1923, koji nakon devet odigranih kola zauzimaju devetu poziciju na tabeli sa deset osvojenih bodova.

U narednom, 10. kolu ekipa trenera Tešovića ugostiće na svom „Čika Dači“ Metalac iz Gornjeg Milanovca.

Budućnost 0 : 1 Inđija
Sinđelić 3 : 0 Bežanija
Zlatibor 2 : 0 Novi Pazar
Javor Matis 4 : 0 Radnički 1923
Metalac 2 : 1 Borac
OFK Žarkovo 2 : 0 Sloboda
TSC 3 : 0 Teleoptik
Bečej 1918 1 : 0 Trajal