Trofej otišao u Ratinu

Tradicionalni memorijalni fudbalski tur nir „Predrag Mstić-Mare“ u znak sećanja na legendarnog fudbalskog radnika i predsednika zonaša Karađorđa iz Ribnice završen je neočekivanim trijumfom Poleta iz Ratine. Novajlija u Šumadijsko-Raškoj zoni za klasu je bio bolji od konkurencije, ekipa koje će takođe nastupati ove sezone u istom rangu takmičenja. U finalnoj utakmici puleni Darka Lukovića ubedljivo su pobedili veoma mladu ekipu Apolona 2018 rezultatom 3-0. Iako je zonaš iz Kovača bio u najmanju ruku ravnopravan u prvih 45 minuta, u nastavku je iskusan sastav Poleta za sedam minuta postigao tri gola. Visoki Saveljić je načeo gol Apolona u 55. minutu,a samo četiri minuta kasnije mladi Popović je iskoristio dodavanje Đokića za vođstvo od 2-0. Tačku na dobru igru i ubedljivu pobedu Poleta stavio je napadač Đokić, koji je sa dva gola na ovom turniru bio i najbolji strelac. Do kraja utakmice se ništa nije promenilo, pa Ratinjani sa mnogo optimizma ulaze u novu sezonu.

Biće iznenađenje i u ligi - FK Polet iz Ratine pobednik turnira u Ribnici

POLET – APOLON 2018 3 – 0 (0 – 0)

SC „Predrag Matić-Mare“ Gledalaca: 200 Sudija: Ivan Vučićević (Kraljevo) Strelci: Saveljić u 55., Popović u 59. i Đokić u 62. minutu

POLET: Županjac, Živanović, Stevanović, Čolović, Milovanović, Marinković, Ćirović, Trnavac, Kosovac, Saveljić, Filipović Još su igrali: Miladinović, Jelić, Đokić, Robović i Popović.

APOLON 2018: Manić, Milić, Đokić, Kojić, Vu.Bogdanović, Pejković, Stanković, Pantelić, Mladenović, Grujičić, Vasiljević Još su igrali: Jovanović, Cvijanović, Mlađenović, Vo. Bogdanović, Cvetković i Vučinić

U utakmici za treće mesto Sloga je pobedila domaćina turnira Karađorđe minimalnim rezultatom 1-0. Bek Čolić je bio strelac jedinog gola u 66. minutu susreta u kome su „beli“ sa značajno promenjenim timom nego prvog dana odigrali nešto bolje.

KARAĐORĐE – SLOGA 0 – 1 (0 – 0)

SC „Predrag Matić-Mare“ Gledalaca: 100 Sudija: Zvonko Midović (Kraljevo) Strelac: Čolić u 66. minutu

KARAĐORĐE: Milanović, Čolović, Arsović, Andrić, Arsenijević, Županjac, Urošević, Čamagić, Denić, Vujičić i Jablanović Još su igrali: Panović, Vuković, Nešić, Ivanović, Janković, Đoković

SLOGA: Pantović, Gušani, Čolić, Obradović, Pavlović, Samčović, Stolić, Bojanić, Marković, Filipović, Živanović Još su igrali: Spasojević i Gvozdenović

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Strahinja Čamagić (Karađorđe Ribnica), najbolji golman je Dejna Županjac (Polet Ratina), dok je kapiten Ratinjana Čolović primio pehar za najbolju ekipu na turniru iz ruku Zorana Rakonjca predsednika FK Karađorđe iz Ribnice.

Gruža 0 : 3 Šumadija 1903
Sloga 3 : 1 Apolon 2018
Sušica 2 : 1 Šumadija (T)
Vodojaža 3 : 0 Karađorđe
Polet 1 : 0 Bane 1931
Real 4 : 2 Novi Pazar 1928
Trepča 4 : 0 Goč