Ribnici prija niški merak

Ribnica je dočekala Nišlije bez pobede u prethodnih šest utakmica. Za ovaj meč Kraljevčani su, posle kratke epizode sa Vladom Petkovićem, licencirali još jednog povratnika, bivšeg kapitena Predraga Bićanina, dok su Nišlije zaigrale sa reprezentativcem Alžira Hosnijem. Upravo je ovaj odbojkaš sa severa afričkog kontinenta bio zaslužan za početnu razliku gostiju od tri poena koju je Ribnica uspela da smanji do tehničkog tajm auta 10-12. Stigla je Ribnica i do izjednačenja 12-12, ali je vrlo brzo Niš uzvratio i pri vođstvu gostiju 13-17 strateg "musketara" Boško Mačužić je zatražio prvi tajm aut. To nije pomoglo domaćima, serija Nišlija je bila ubitačna do konačnih 17-25.

Milovanović i Stefanović zaustavljaju Ilića

"Musketari" su otresitije počeli drugi set, sve vreme su diktirali igru i bili u vođstvu. Razigrao je tehničar Trivunić srednjeg blokera Stefanovića, dok je Skakić bio ubojit sa kraja i na tehničkom tajm autu domaći su imali prednost 12-9. Posle neverovatnog poena Skakića semafor je pokazivao 16-11 i to je bila prilika za prvi tajm aut na meču gostiju iz Niša. Odlično je delovao "dečiji vrtić" sa Ibra, dobar prijem, sjajna distribucija lopte kroz sredinu gde su domaći u ovom setu osvojili 10 poena, borbeno u polju, sve je to donelo izjednačenje u meču 25-20.

Iata slika i u trećem setu, borbeno na obe strane, dobra odbojka i serija blokova kapitena domaćih Gavre Medurića za odlazak na prvi tehnički tajm aut sa vođstvom Ribnice 12-9. Tu se "musketari" nisu zaustavili, malo je reći da su delovali briljantno u ovom setu, sve je funkcionisalo besprekorno, pogotovo blok i Nišlije nisu imale promil šansi, 25-14 i vođstvo Ribnice 2-1.

Oba tima su vrlo motivisano ušle u četvrti set. Igralo se poen za poen,a na tehničkom tajm autu vodio je Niš 11-12. Ovaj deo igre obeležio je ulazak u igru Predaraga Bićanina i to u trenutkku kada je gost imao tri poena prednosti. Posle samo par minuta na semaforu je stajalo 15-15 uz ovacije "musketarima". Ipak, četa Dragana Svetozarevića nije imala nameru tek tako da potpiše kapitulaciju. Usledilo je ponovo odlično izdanje Hosnija, vodio je svoj tim do izjednačenja (20-25) u meču 2-2.

Bilo je pitanje može li Ribnicina mladost da izdrži teret želje i imperativa da ostvari prvu prvenstvenu pobedu. U taj breku bolji početak Nišlija, iako je Ribnica povela 2-0, ubrzo je bilo 3-5 i opet sve u režiji Hosnija. Strane su se promenile pri vođstvu gostiju 7-8, Stefanmović je blokom Ribnici doneo vođstvo, ali je na isti način Hosni zaustavio Milovanovića i vratio poen prednosti svom timu. Prava drama je završena blokom Medurića i iskorišćenom drugom meč loptom Ribnice za konačnih 17-15 i 3-2.

RIBNICA - NIŠ 3-2 (17-25, 25-20, 25-14, 20-25, 17-15)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: V. Cvetković i Đ. Stevanović (Beograd)

RIBNICA: Stefanović 15 (5 bl, 2sg), Trivunić 3 (4 gr), Medurić 14 (6 bl, 4 sg), Milovanović 5 (1 as, 1 bl, 5 gr), Paunović 18 (3 as, 4 bl, 7 sg), Skakić 11 (2 bl, 3 sg) , Močić (libero 1), Marković, Vukmirović , Petrašinović, Bićanin 2, Savić (libero 2) Trener: B. Mačužić

NIŠ: Tokić 1, Ilić 19 (3 as, 1 bl, 5 sg, 6 gr), Batak 7 (2 bl, 1 as, 4sg), Kovač 10 ( 2sg), Stojković 8 (4 bl, 2 sg), Hosni 21 (3 as, 3 bl, 7 sg), Jović (libero), Rakić, Milosavljević, Mijalković, Đorđević Trener: D. Svetozarević