Dejanović sačuvao Rad od poraza

Ekipa Rada nastavlja sa praksom igranja prijateljskih utakmica izmedju dva prvenstvena kola, u sredu je protivnik bila ekipa Emirata koja se nalazi na pripremama u Staroj Pazovi, zanimljiv meč odigran je bez pobednika 1:1. Šef stručnog štaba „građevinara“ Gordan Petrić priliku je ukazao fudbalerima koji su imali nešto manju minutažu protekle nedelje, ali je uz njih sastav dopunio i nekolicinom igrača iz sopstvenog podmlatka i fudbalera koji na Banjici treniraju održavajući formu u isčekivanju angažmana. Igrali su Dejanović, Rendulić, Matović, Mijailović, Parađina, Piščević, Petrović, Ajković, Busnić, Stojanović, Milošev dok je u nastavku pružena prilika i Rusmiru, Rizniću, Tričkoviću, Milićeviću, Antonu i Vargi.

Prva prilika na utakmici vidjena je u 12. minutu, Parađina je probio po levoj strani, ubacio loptu u peterac, a onda je umalo Ali Rabia savladao svog golmana nespretnom reakcijom, no na njegovu sreću Šakur je bio priseban i izvadio loptu ispod same prečke. Uprkos nesnosnoj vrućini, diktirao je Rad tempo igre u prvom poluvremenu, ali izuzev odličnih i zamalo nepreciznih udaraca Miloševa u 25. i 32. minutu drugih uzbuđenja nije bilo. Inicijativa se isplatila u 39. minutu kad je Milošev uspešno realizovao najstrožu kaznu, nakon evidentnog prekršaja Souroura nad Mihajlovićem. Do kraja poluvremena videli smo prvu ozbiljniju priliku za Emirate, ali se Dejanović istakao izuzetnom intervencijom.
U nastavku je vidjena mnogo konkretnija igra gostujuće ekipe, te je već u 48. minutu Moavia imao priliku da glavom izjednači rezultat, ali je stativa bila saveznik golmana Dejanovića. Isti igrač je promašio sjajnu priliku i četri minuta kasnije, da bi u 55. minutu iz neposredne blizine uspeo da plasira loptu u mrežu srpskog tima. Period igre koji je pripao ekipi Emirata mogli su da materijalizuju i Šamsi i Abdurahman, ali je Dejanović bio na visini zadatka. Jedini opasan napad "gradjevinara" u drugom poluvremenu propustio je da realizuje Varga nakon brze razmene pasova sa Antonom. Našu ekipu od poraza je sačuvao Dejanović koji je do kraja uspeo da ukroti još dva izuzetna udarca Abdurahmana, odnosno Saeda.

Rad u subotu nastavlja takmičenje u Superligi, gde će ga u Šapcu ugostiti ekipa Mačve, dok Emirati dvonedeljne pripreme u Srbiji završavaju u nedelju utakmicom sa ekipom ČSK Pivare.