MOL: Borac - Sindjelić 6:0

Svi uslovi za odigravanje fudbalske utakmice bili su ispunjeni. Idealan teren, vreme pogodno za igru, brojna publika. Domaći pred imperativom pobede, dok su gosti pokušali iznenaditi lidera na tabeli.

Domaći od samog početka kreću ofanzivno. U 3. minutu lepa lopta ubačena za Matića, ali se isti nalazio u nedozvoljenoj poziciji. U 6. minutu lep udarac Sunajka, ali pravo u golmana gostiju. U 9. minutu ponovo u glavnoj ulozi Sunajko, koji posle lepog prodora pokušava lobovanje golmana gostiju ali za malo nije bio precizan i pogađa prečku gola. U 10. minutu slobodan udarac za domaće izvodi Mucić, ali golman gostiju Lukić je na mestu i izbacuje loptu u korner. U 13. minutu susreta velika radost domaćih, nakon pogotka Matića. Ipak u konsultaciji sa pomoćnikom glavni sudija Radić je poništio pogodak. Ovo nije sputalo domaće, pa se na vodeći pogodak čekalo samo dva minuta. U 15. minutu maestro Matić postiže pogodak za prednost od 1:0. Napadali su domaći i dalje, a u 20.minutu beležimo pogođenu prečku nakon udarca Pavlovića. U 23. minutu bilo je 2:0. Najpre Pavlović Milan šutira, golman Lukić brani, a zatim je egzekutor Matić za novu radost. Lepu priliku imao je Pavlović i u 32. minutu nakon ubacivanja Sunajka, ali promene rezultata nije bilo. U 40. minutu susreta lepa akcija koju počinje Sunajko, koji proigrava Pavlovića, a ovaj nesebično upošljava Matića, koji postiže svoj treći pogodak za 3:0. Jednu od lepših akcija, videli smo u 41.minutu susreta, kada Tošić Mladen ispred kaznenog prostora domaćih kreće u pohod, prolazi sve igrače gostujućeg tima sve do njihovog kaznenog prostora, a zatim vara i golmana gostiju i postiže pogodak. Tada je već bilo 4:0. Ovo je ujedno bio i rezultat prvog dela utakmice.

U drugom delu susreta domaći kreću nešto opuštenije. U 53. minutu beležimo lepo izveden slobodan udarac gostiju, gde je nakon udarca Zebića lopta završila u korneru. U 55. minutu susreta trener domaćih Vasiljević vrši trostruku izmenu gde igru napuštaju golman Antonić, Pavlović Milan i Sunajko Momčilo. Umesto njih priliku dobijaju golman Radić, Milutinović Nikola i Subić Ognjen. U 65. minutu gosti ponovo prete, ali se istakao golman Radić lepom intervencijom. Igrao se 70. minut kada najbolji pojedinac ovog meča Matić Goran Kele postiže svoj četvrti pogodak. U 79. minutu ponovo se tresla prečka gola gostiju, a ovoga puta Subić je bio akter. Ono što nije uspeo u 79. minutu Subić je uspeo u 85. minutu kada je postigao pogodak. Do kraja utakmice beležimo još jednu priliku Matića.

Sve u svemu gledano zaslužena pobeda domaćih, koji su i dalje lideri Mačvanske okružne lige. Čestitke svim igračima, hvala publici na podršci. Čestitke i gostima na fer i korektnoj igri.

18.kolo Mačvanske okružne lige: FK „BORAC“ – FK „SINĐELIĆ“ Lipnica  6:0 (4:0).

Lešnica 26.03.2017.godine 16,00 časova, Stadion FK „BORAC“ Lešnica, Gledalaca: 300.