Vrščani se revanširali

Košarkaši Dunava poraženi su u 15.kolu Mozzart Košarkaške lige Srbije, na gostovanju u Vršcu. Vrščani su bili bolji rezultatom 103:93 (27:26, 27:17, 25:20, 24:30) i tako se revanširali za poraz u prvom kolu.
Već u prvoj četvrtini videlo se da će napad biti jača strana obe ekipe na ovoj utakmici. Veliki broj poena i sa jedne i sa druge strane i egal utakmica do tri minuta pred odmor. Tada su domaći napravili seriju 9-0 pa se na odmor otišlo rezultatom 54:43. Ispostviće se da je ovo bio prelomni momenat utakmice jer igrači Dunava nisu uspevali da se vrate u potpunosti u utakmicu. Vršac je kontrolisao rezultat, u jednom trenutku imao i +20 ai su Alasi uspeli da se trgnu i u poslednjoj deonici smanje prednost. Na kraju, konačnih 103:93 za zasluženu pobedu prvoplasirane ekipe na tabeli. Već četvrtu utakmicu za redom Dunav nastupa u oslabljenom sastavu zbog povreda. Kod domaćih najbolji su bili Dimić (20p, 2as), Jeftić (18p, 6sk) i Jovović (15p, 6sk, 6as), dok su se u Dunavu istakli Malidžan (16p, 6as) i Nenadić (18p, 7sk).
U narednom kolu Dunav na svom terenu dočekuje Tamiš iz Pančeva. Biće ovo sigurno još jedna uzbudljiva utakmica, dva tima iz gornjeg dela tabele. Utakmica se igra u subotu od 20h u hali Park u Staroj Pazovi.

Mladost Admiral 68 : 83 Tamiš
Vršac 103 : 93 Dunav
Metalac 87 : 80 Dynamic BG
Beovuk 72 88 : 76 Konstantin
Smederevo 1953 65 : 101 Borac
Sloga 74 : 72 Spartak
Napredak Rubin 75 : 55 OKK Beograd