16.10.2010 A. Daišević

Zona Morava: Metalac - Polet (T) 3:0

Metalac je zasluženo pobedio borbenu ekipu iz Trbušana u utakmici odigranoj po pravom jesenjem vremenu sa dosadnom kišom. U prvom poluvrmeneu domaći su zapretili već u 5. minutu kada je A. Drašković iz slobodnog udarca šutirao,a Grbić odlično intervenisao. U 11. minutu na centaršut Krstića odlično je reagovao Belopavlović, šutirao glavom, ali je lopta pogodila stativu. Gosti su ukupno tri puta šutirali ka golu Vujanca, a prvi put u 13. minutu kada je pokušao Nikilić,a odlično reagovao vratar domaćih. Ključni detalj meča desio se u 41.minut. Krstić je izbegao ofsajd zamku,a Grbić ga faulirao malo van šesnaesterca. Nesigurni arbitar Dinić iz Kragujevca je pokazao golmanu gostiju direktan crveni karton, ali domaći ni ovaj slobodan udarac nisu iskoristili.

U drugih 45 minuta bolja igra Metalca, tempo su podigli rezervisti Erak i Sazdov. U 55. minutu još jedna neuspela ofsajd zamka Poleta kažnjena je golom visokog Eraka za vođstvo Metalca. Samo pet minuta kasnije u gužvi koja se stvorila u šesnaestercu gostiju najbolje se snašao Radovančević i malo uz pomoć nespretnog  kapitena Poleta Kaličanina smestio loptu u mrežu za 2-0. Tačku na pobedu Metalca stavio je ponovo Erak golom u 76. minutu. Imali su domaći još izglednih prilika,a gosti su pokušali preko Lazovića i Maksimovića, ali je oba puta intervenisao Vujanac.

Stadion: Kod Ložionice.  Gledalaca: 100.  Sudija: Bratislav Dinić (Kragujevac).  Strelci: Erak u 55. i 76. i Radovančević u 60. Minutu.  Žuti kartoni: Krstić i Erak (Metalac), Marković, Paunović, Pejica (Polet). Crveni karton: Grbić (Polet) u 41. Minutu. Igrač utakmice: Igor Erak (Metalac).