Novi bodovi za šestu poziciju na tabeli

Malobrojni navijači FK Trstenik PPT otišli su sa stadiona kraj Morave zadovoljni jer je njihov klub, uspeo da savlada solidnu ekipu Pukovca rezultatom 4:2, poluvreme 3:1 u 15. poslednjem kolu Srpske lige Istok. Susret je dobro vodio arbitar Nemanja Mitrović iz Prokuplja, Trsteničani su odmah počeli sa napadima i već u 2. minutu Srejić je postigao vodeći pogodak. Posle lepog prodora Radivojevića on je izbio sam pred golmana Stošića mogao je da šutira ali je ipak poslužio kapitena Nenada Vasića kome nije bilo teško da savlada golmana gostiju i poveća vođstvo domaćih na 2:0 u 8. minutu. Vasić je u 13. minutu ponovo pogodio mrežu gostiju i to je bilo 3:0. Onda su trsteničani zastali, zasitili se što su gosti iskoristili i u 24. minutu smanjili vođstvo na 3:1, strelac je bio kapiten Janković, to je ujedno bio i rezultat poluvremena.

U nastavku Pukovčani napadaju a Janković i Perić nisu uspeli da savladaju golmana domaćih Miodragovića. Ipak u 52. minutu posle centaršuta sa leve strane Perića Petrović je postigao pogodak i smanjio rezultat na 3.2. Domaći su se onda probudili zaigrali ozbiljnije i posle faula u šesnaestercu Pukovca, sudija Mitrović je pokazao na belu tačku odakle je preciznim šutem najbolji igrač utakmice Radivojević postavio konačan rezultat 4:2 za Trstenik PPT. Žute kartone dobili su kod domaćih Smiljković, a kod gostiju Petrović. Posle 15. kola trsteničani su na 6. mestu tabele sa 25 osvojenih bodova.