Nebo se otvorilo, stadion je eksplodirao

Prelep sunčani nedeljni dan, i još lepša fudbalska predstava u režiji fudbalera Poleta 57 na fantastičnom terenu Prve Petoletke u Trsteniku!!!

Oprostite mi svi ljubitelji fudbala što ovakvom rečenicom počinjem vest sa utakmice odigrane između FK Sloge iz Lozne i Poleta 57 iz Milutovca, ali da ste samo mogli da prisustvujete ovom meču, ni vi ne bi ostali ravnodušni nakon prikazane fudbalske majstorije čitavog tima gostujućih igrača. Bio je to spektakularni nogometni čas za sve udžbenike o ovom sportu, jer je domaćin potučen do kolena, i mora biti zahvalan gostujućim napadačima što je bodovni rezultat bio samo 0-2, a mogao je biti i mnogo viši...

No, vratimo se malo na tok utakmice, i rezimirajmo šta se događalo svih 90 minuta, prepunih šansi fudbalera Poleta 57.

Od samog starta fudbaleri Poleta 57 krenuli su da ''samelju'' domaćina. Već prvu šansu imao je David Lazić u 10-om minutu, prodrevši s leve strane posle fantastičnog centaršuta Dejana Tomića, ostavljajući odbranu FK Lozne daleko iza sebe, ali ne uspeva da savlada golmana domaćih... Nakon samo nekoliko minuta, sa druge strane šesnaesterca domaćih, Nikola Jugović prima loptu na grudi i fenomenalnim makazicama šalje loptu tik iznad prečke!!! Isti igrač postiže gol nakon asistencije Todorović Ivana, lopta odlazi u prazno, a Nikola Jugović iz drugog plana utrčava i matira golmana, ostavivši iza sebe kompletnu odbranu koja se nije ni trudila da ga stigne, 0-1 za FK Polet.

Domaći su pokušali da stignu prednost gostiju ali su nailazili na čvrstu odbranu gostujućih igrača, na ovom meču nerešivu enigmu za sve domaće napadače, ako ih je uopšte i bilo takvih...

Stalno na ivici ofsajda, vodivši rat sa odbranom FK Lozne, Zlatko Jugović, vremešni napadač FK Poleta je toliko brz, da mu konstantno preti opasnost od radara, i kazne zbog prekoracenja brzine, otrgao se iz čvrstog zagrljaja jednog igrača, stuštio se ka protivničkom golu, i silovitim udarcem pocepao mrežu domaćina, 0-2.

Što bi rekao Milojko Pantić: ''NEBO SE OTVORILO, STADION JE EKSPLODIRAOOO!!!'' Zadovoljni navijači FK Poleta su gromoglasnim aplauzom pozdravili pogodak svog tima, i ovim rezultatom se otišlo na poluvreme.

U nastavku su se ređale šanse gostujućih igrača, uspavani domaćin je bio samo nemi posmatrač sopstvene katastrofe. Nekoliko 100%-tnih šansi gostiju je otišlo u nepovrat, ali je publika i svaki promašaj pozdravljala aplauzom.  Zapretili su domaći iz slobodnog udarca sa nekih 30-ak metara, ali to je bila veća opasnost za avione tipa Avax nego li za golmana Miletića...  To je ujedno bila i jedina šansa domaćih igrača. Ponovo David lazić izlazi pred golmana domaćih noseći na leđima korpulentnog igrača odbrane FK Lozne, i topovskim udarcem još jednom ne uspeva da savlada odličnog golmana, koji je jedan od razloga što debakl nije bio i viši. Pred sam kraj drugog poluvremena slobodan udarac sa same ivice šesnaesterca, Dejan Tomić, noćna mora udruženja golmana, topovskim udarcem šalje tik preko prečke, a ubrzo zatim, glavni sudija zviždukom označava kraj ovog nadasve uzbudljivog i po prikazanom majstorstvu, slobodno možemo reći, meča dostojnog najmanje Srpske lige.

Polet 57 je još jednom dokazao da mu je mesto među najboljim ekipama ovog ranga. Konačan rezultat FK Sloga- FK Polet 57, 0-2.

OFK Gnjila 4 : 1 Stari Trstenik
Sloga 2 : 2 Rubin (Z)
Polet 57 4 : 0 Omladinac
Kamenorezac 76 1 : 1 Trudbenik
Beli Orlovi 6 : 4 Mladost
Donji Kopaonik 2 : 0 Rubin (DS)