Raški Okrug: Tutin - Mataruge 4:0

Sve čestitke ekipi Tutina, apsolutno najboljoj i najstandardnijoj ekipi i jedinoj ekipi Raškog Okruga koja je ove godine kući osvajala čitav plen.Tako je bilo i u meču protiv Mataruga. Za Tutince, utakmica veoma važna,jer bi pobedom obezbedili titulu dva kola pre kraja i tako izbegli rizik da pod pritiskom idu na noge veoma neugodnom Magnohromu. Ali, ispred sebe su imali veoma dobru ekipu Mataruga, ekipu koja je u poslednjih nekoliko kola veoma standardna i dobro igra, i što je najvažnije ekipu koja je rasterećena.
Medjutim, sve je dobro počelo za domaćce. Niz veoma žestokih napada, u 13.minutu najbolji strelac domaćih, Berović, niz lepih akcija kruniše pogotkom, na dodavanje Djerleka. Posle tog gola, Tutinci su krenuli još ofanzivnije. Veoma dobri Djerlek u 21.minutu lepo prolazi po levoj strani, ulazi u šesnesterac, dribla jednog odbrambenog igrača i biva srušen. Loptu na kreč postavlja iskusni Salković, koji ujedno postaje i drugi strelac na meču. Rezultatom 2:0 se otišlo na pauzu.
Tutinci i u drugom poluvremenu nastavljaju u istom ritmu. Na krilima dva pogotka iz prvog poluvremena, prosto su zaposeli gol gostiju, koji su se grčevito branili.U 57. minutu u igru ulazi Fakić umesto Salkovića, koji je ispraćen ovacijama sa tribina. Igrao se 60. minut kada je golman gostiju loše ispucao loptu koja dolazi do Pantelića koji sa nekih tridesetak metara predivnim lob udarcem povećava na 3:0. Nakon samo tri minuta, još jedan dobar napad domaćina, ponovo Djerlek centrira a Fakić stavlja tačku na meč, bar što se golova tiče. Do kraja samo da pomenemo izmene u domaćem sastavu, u 66. minutu Emrović ulazi umesto E.Prelića, a u 73. Dreković umesto Džudževića.

Tutin - Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Majstorovic (Kraljevo).
Tutin: Herić, E.Prelić (Emrović), Halilović, Hot, F.Prelić (C), Pantelić, Berović, Čuljević, Salković (Fakić), Džudžević (Dreković), Djerlek.

Kao što smo pomenuli,ovo je pobeda koja je ujedno značila titulu za odličnu ekipu Tutina. Naime, ekipa je vrlo mlada, predvodjena iskusnim kapitenom F.Prelićem i rotorom ekipe A.Čuljevićem. Svi ostali igrači imaju oko 20 godina.Ono što možemo i videti po rezultatima, jeste to da je trener Tutinaca, Goran Ivanović stvorio jedan veoma dobar tim i ujedno poneo ulogu ključnog čoveka u uspehu ove veoma simpatične ekipe. Još jednom, FK Tutin zasluženo sledeće godine očekuje društvo u Zoni Morava. Puno srece im zelimo!