MOL: Jedinstvo (Z) - Borac (L) 2:4
Po veoma teškom terenu za igru, viđena je borbena utakimica, u kojoj je postignuto šest golova, još tri poništena, kao i dosuđen jedan kazneni udarac. Domaćim bodovi neophodni posle poraza u prvom kolu za hvatanje priključka, a gosti takođe posle neuspeha u prvom kolu žele da se iskupe i osvoje prve bodove.
Već na samom početku utakmice, nakon ubačene lopte u kazneni prostor domaćih gosti postužu pogodak i počinju slavlje. Ipak, na intervenciju pomoćnog sudije Paunovića pogodak je poništen, jel je lopta prilikom ubacivanja napustila teren za igru. Imali su gosti terensku inicijativu, ali u 16. minutu nakon ubacivanja lopte od strane domaćih, ista pogađa igrača gostiju, menja pravac i završava u mreži nemoćnog Radića. 1:0 za domaće, pogodak je pripisan Grbiću. Nisu gosti klonuli posle primljenog gola i već nakon pet minuta iz lepe akcije postižu pogodak. Ponovo slavlje gostiju, glavni sudija pokazuje na centar, ali ponovo pomoćnik Paunović podiže zastavicu. Pobunili su se gosti, ali ipak pomoći nije bilo, pogodak je poništen zbog nedozvoljenog položaja igrača gostiju. Ostaje pitanje kojeg i kada? Kako je vreme odmicalo, teren je postajao sve lošiji, pa je i igra bila takva. U samom finišu prvog dela, tačnije u 45. minutu, igrač gostiju je oboren prekršajem sa leđa u kaznenom prostoru i svi su očekivali kazneni udarac, što je i neutralna publika potvrdila, ali pištaljka glavnog sudije se nije čula, tako da  se na odmor otišlo minimalnom prednošću domaćih.

U drugom delu susreta brojna publika gostiju, očekivala je nastavak ataka ka golu domaćih i što pre postizanje gola.  Umesto toga, domaći u 63. minutu iz lepe akcije i kontra napada postižu drugi pogodak za prednost od 2:0 i veliku radost. Malo je ko tada verovao da bodovi spasa neće ostati u Zavlaci. Od primljenog drugog gola, gosti kreću znatno jače i već u 77. minutu smanjuju rezultat na 2:1 preko Sekulića. Mnogi su pomislili da je to počasni pogodak, ali u 83. minutu rezultat je bio izjednačen, a strelac je bio Petrović Dejan. Nisu se gosti tu zaustavili, i već u 87. minutu dolaze do prednosti od 2:3 preko Đukić Predraga. Nema predaha ni dalje, u 89. minutu nakon grubog prekršaja u kaznenom prostoru domaćih sudija pokazuje na belu tačku. Ipak, Mucić nije bio dovoljno koncentrisan tako da njegov udarac brani Mijailović. Tačku na ovu utakmicu stavio je Pavlović Milan efektnim pogotkom u 90. minutu. Sve čestitke gostima na hrabrom preokretu, trudu i volji, a i igračima domaćih jer su pružili maksimum.

17.kolo Mačvanske okružne lige
Zavlaka, 27.03.2016.godine - 16,00 časova

FK "JEDINSTVO" - FK "BORAC" Lešnica 2:4 (1:0)

Igralište FK "Jedinstvo" -  Gledalaca: 100.