Modriča povela, Lojić se povrijedila

Meč u Modriči obilježila je teža povreda najbolje igračice domaćih Amile Lojić. Utakmica je protekla u brojnim preokretima i u izjednačenoj igri dva tima.

Nakon prvog seta koji je bio u korist Modriče, drugi period igre, ličilo je, da će pripasti četi Đorđa Miloševića. Ipak, u finišu su Banjalučanke počele da liče na sebe i riješile ga u svoju korist. U trećem setu, ekipe su mijenjale se u vođstvu, a Modričanke su ga dobile na razliku. Gošće su imale 24:23, pa stale. Četvrti set bio je u znaku tima BL Voley, a u taj-breku sve je išlo po zamislima Đorđa Miloševića.

Međutim, kod 13:7 za Modričanke, povrijedila se njihova najbolja odbojkašica Amila Lojić, prebačena je u bolnicu, njeni jauci u modričkoj sportskoj hali sve su zabrinuli, žalila se na bolove u lijevom kolenu. S mislima na klupsku drugaricu, odbojkašice Modriče utakmicu su privele kraju i povele sa 1:0.

Revanš susret je u Banjaluci za sedam dana.

MODRIČA - BL VOLEY 3:2
/25:17, 21:25, 27:25, 22:25, 15:7/

Dvorana: KSC u Modriči. Gledalaca: 200. Sudije: Jasmin Husejnović (Sarajevo), Milan Nikolić(Brčko). Delegat OS BiH: Adem Rožajac (Hrasnica).

MODRIČA: Sabljić, Osmanlić, Božić, Zuber, Maksimović, Drinić, Bozoljac, Vujanić, Savić, Huseinbašić, Filipović, Lojić. Trener: Đorđe Milošević.

BL VOLEY: Udovičić, Novaković, Đapa, Crnčević, Šakotić, M.Savić, Hrnjez, Ninkonić, Ivković, Simić, T.Savić, Marković. Trener: Radmila Marković.

(Autor: Slađan Jeremić)

BL Volley 3 : 0 Bihać Preminger
Radnik 0 : 3 Bimal Jedinstvo
Modriča 3 : 0 Bosna
Kula Gradačac 3 : 2 Gacko
Derventa 0 : 3 Sloboda Tuzlafarm