Rukomet Super B liga: Devojke sa Begeja uspešne kraj Ibra

Na otvaranju rukometne sezone u Novoj hali sportova kraj Ibra sastale su se ekipe Metalca i Proletera iz Zrenjanina. Bodovi su na kjraju zasluženo uknjiženi na konto devojaka iz grada na Begeju. Gostujuća ekipa bila je dominatnija tokom čitavog susreta. Naoružane iskustvom a potom i igrom za koju domaćini nisu imali adekvatna rešenja vodile su glavnu reč. Od samog početka utakmice dominirala je kapiten Zrenjaninki Dijana Četić. Ona je bila centralna figura tokom čitavog meča a ostaće zabeleženo da je postigla prvih sedam pogodaka za svoj tim. Sa druge strane efikasna je bila i Milica Živković kapiten domaćina. Postigla je tri gola u prvom a sedam u nastavku susreta od toga četiri sa linije sedam metara.

ŽRK Metalac Kraljevo

Čitićeva je "terorisala" gol Metalca i u drugom poluvremenu a sa osam pogodaka istakla se i Tamara Slavković. Mlada ekipa trenera Aleksandra Nestorovića na momente je pružala žestok otpor i oduševljavala gledaoce efektim potezima i prelepim golovima. Metalac je jedino u 13. minutu bio na domak izjednačenja (6:7) a najveću prednost gošće su ostvarile u periodu od 33. do 53. minuta. Bilo je najčešće po deset golova prednosti za četu trenera Endre Mortona.

Na kraju proglašene su i najbolje akterke ove utakmice. Specijalni žiri nije imao težak zadatak. Izbor je, prema očekivanju, pao na kapitene Milicu Živković (Metalac) i Dijanu Četić (Proleter).

ŽRK METALAC - ŽRK PROLETER SP 27:35 (11:18)

KRALjEVO . Nova hala sportova. Gledlaca 200. Sudije: S. Kolak (Kragujevac), S. Milošević (Jagodina). Sedmerci: Metalac (11-8), Proleter (2-2). Isključenja: Metalac, 4 minuta, Proleter, 8 minuta

METALAC: Milović, Stanković, Božović, Dragosavljević 3, Komatović 1, Nedeljković 6, K. Rajičić, M. Živković 10 (5-4), Mihajlov (6-4), S. Rajičić, K. Živković 2, Čović, Ristić, Josipović, Nedić, Milosavljević 1

PROLETER SP: Novaković, Čaušević 2, Gagić 2, Tubić, Išpanović 2, Četić 16 (2-2), T. Savković 8, Arsin, Milanović, Brankovan, Jovica 1, M. Savković, Vasiljević, Novaković, Milanović 4