Sremska liga: GFK Sloven - OFK Brestač 4:0

Za OFK Brestač „istorijska utakmica“: prvi meč u Sremskoj ligi. Posle početne inicijative domaćina, koja je trajala desetak minuta, simpatični gosti iz Brestača se polako bude , čak su preko Sretkovića u 13. minutu ozbiljno pripretili. Samo minut kasnije i GFK Sloven „postaje konkretniji“, odn. Krstović, kojeg pamtimo po mnogo boljim igrama. Najiskusniji igrač u domaćoj ekipi, Milan Beronja u 15. minutu postiže gol na sebi svojstven način. To je već bio period izrazite nadmoći GFK Sloven. U 40. minutu, nakon centaršuta Jakšića, Stefan Mladenović nespretno reaguje u svom kaznenom prostoru i šalje loptu u sopstvenu mrežu. Već tada je postalo jasno da će bodovi ostati u Rumi: gosti su svakako hteli da ostave što povoljniji utisak, ali, su fizički bili mnogo slabiji.

GFK Sloven - OFK Brestač

Dominacija domaćina bila je izrazita i u nastavku utakmice. Pored dva gola (Beronja 70.i Krstović 80.), ostalo je nekoliko propuštenih prilika. Iz igre OFK Brestača je jedino vredno pomena šut Markovića u 73. minutu sa 18 metara, kada je lopta očešala prečku gola Savića.

Strelci: 1:0 Beronja u 15, 2:0 Jakšić u 40, 3:0 Beronja u 70, 4:0 Krstović u 88. minutu. Ruma: Stadion u Borkovačkoj dolini. Gledalaca: 250. Sudija: Saša Ranisavić (Sremska Mitrovica) 7; pomoćnici: Nenad Popović 7 i Srđan Vukolić 7 (oba iz Laćarka). Delegat: Nikola Kovačević (Irig). Žuti kartoni: Putica (GFK Sloven), Jokić i Kovačević (OFK Brestač). Igrač utakmice: Milan Beronja.

GFK SLOVEN: Savić, Putica 7, Bačić 7, Sekulić 7, Ninković 7, Sremčević 7 (od 70. Mandić), Jakšić 7 (od 85. Rakić), Štetić 7, Krstović 7, Beronja 8, Radivojević 7 (od 46. A. Marković 7).

OFK BRESTAČ: Strahinja Mladenović 6,5, Milenković 6, Stojaković 6, Jokić 6, Tošović 6 (od 80 Petković), Stefan Mladenović 6 (od 43. Stojkovski), Marković 6,5, Đokić 6, Vukojev (od 71. Pejić), Mijušković 6,5, Kovačević 6.

Hajduk (D) 3 : 0 Partizan
Jedinstvo (M) 0 : 3 Hajduk 1925 Podunavac
Napredak (P) 1 : 3 Jadran
Rudar 1 : 3 1. Maj Ruma
Sloven 4 : 0 OFK Brestač
Podrinje 6 : 0 Donji Petrovci