Šampion preokretom do bodova

Iako imaju devet bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca na tabeli, ekipu Kalče iz Niša, fudbaleri Ekonomca nastavljaju sa osvajanjem bodova. U 14. kolu Prve futsal lige Srbije savladali su Mungose u Beogradu, ali teže nego što se očekivalo – 3:2.

Sa ovom ekipom nije bilo lako ni u jesenjoj sezonu u Kragujevcu, kada su „studenti“ slavili sa 4:1. Beograđani igraju čvrstu odbranu, koja ne odgovara podmlađenoj ekipi višestrukog šampiona. Tako je bilo i ovoga puta u hali „Šumice“, gde su Mungosi iznenadili igrače Ekonomca, ne samo čvrstom odbranom svog gola, već i pogocima.

Mladi reprezentativac Miloš Stojković, sa dva pogotka doprineo pobedi Ekonomca (Foto: M. Jovičić)

U prvom poluvremenu ekipa trenera Vladana Cvetanovića imala je inicijativu, uputila više šuteva na gol i pogađala stativu, ali nije mogla da postigne gol, kao što je to pošlo za rukom domaćinu. U 5. minutu, odličnim udarcem Ramadani je savladao golmana Momčilovića i doveo Mungose u vođstvo.

Na početku drugog poluvremena, beogradski tim je veliku borbenost i zalaganje krunisao i drugim pogotkom. U 22. minutu Stanković je sa više od 10 metara iznendio reprezentativnog golmana i povećao prednost domaćina na 2:0. Posle ovog pogotka Ekonomac je nametnuo tempo u igri koji domaći tim nije mogao da isprati i uspeo da preokrene rezultat i, ipak, zabeleži pobedu.

U 27. minutu, mladi reprezentativac Ekonomca Stojković je ikoristio odbijenu loptu od golmana i smanjio prednost Mungosa na 1:2. Međutim, domaći tim se nije predavao lako. Tek u 33. minutu svojim drugim pogotkom Stojković, posle prolaza kroz odbranu domaćina, dovodi „studente“ do izjednačenja – 2:2.

Pobedu Ekonomcu doneo je Kostić četiri minuta kasnije, ali zasluge za ovaj pogodak pripadaju i Simiću, koji se oslobodio protivničkog igrača u odbrani i asistirao napadaču Kragujevčana, kome nije bilo teško da savlada domaćeg golmana Vulića.

Bila je ovo 12. pobeda Ekonomca, koji čvrsto drži prvu poziciiju na tabeli sa 37 bodova, devet više od drugoplasiranog Kalče iz Niša. U ostalim susretima 14. kola Prve futsal lige postignuti su sledeći rezultati: Kalča – SAS 7:5, Vranje – Nova Pazova 4:6, Novi Pazar – Bečej 1:2, Vintersport – Kopernikus 3:8 i Fontana – Smederevo 4:6.

Fudbaleri Ekonomca danas i sustra odigraće u Skoplju dve prijateljske utakmice sa reprezentacijom Makedonije, koja se priprema za Evropsko prvenstvo u futsalu.

MUNGOSI – EKONOMAC 2:3 (1:0)

BEOGRAD – Dvorana: Sportska hala „Šumice“. Gledalaca: 500. Sudije: Veljović (Futog) i Karačoni (Sombor). Strelci: Ramadani u 5. i Stanković u 21. minutu za Mungose, Stojković u 27. i 34. i Kostić u 37. minutu za Ekonomac. Žuti karton: Petrov (Mungosi). Nagomilavanje prekršaja: Mungosi: 5 (2+3), Ekonomac 9 (5+4).

MUNGOSI: Vulić, Denić, Petrov, Stanković, Ramadani, Ćurčić,Krasnić, Srdanović, Ilić, Antonijević.

EKONOMAC: Momčilović, Stepić, Bojović, De Souza, Stojković, Matijević, Kostić, Pršić, Simić, Jovanović, Nene, Ramić, Aleksić.

IGRAČ UTAKMICE: Miloš Stojković (Ekonomac).