DLZ: Tara - Putevi Trendteks 0:3

Odbojkašice Tare iz Bajine Bašte u šestom kolu Druge lige Zapad pretrpele su i  četvrti poraz od ekipe Puteva Trendeks iz Prjepolja. Posle odlične igre i pobede u prošlom kolu u Čačku  očekivalo se da  ostvare novu pobedu i ponove igru, međutim ono što su prikazale u  ovoj utakmici  daleko je od očekivanog.  Početak prvog seta doneo je sigurnu igru Bajinobaštanki i održavanje razlike na  dva-tri poena i tako je bilo do 20: 18 za Taru, a onda Putevi  dobijaju  odlučujuće poene, igra se na raziku i konačno 27:25 za ekipu iz Prijepolja.  Drugi set verna je kopija prvog, jer Tara  ima pozitivan rezultat sve do 21:18, a onda  posle tajm auta koji  traži trener gostujuće ekipe  Memović Putevi preokreću rezultat u svoju korist 25:21 za 2:0 u setovima. Domaći navijači  zanemeli su na tribina.

U trećem setu igračice Tare , kao da su se predale i Putevi  stvaraju  razliku od sedam poena. Pokušao je trener Tare da  tajmautima vrati svoje igračice u igru, ali to mu nije polazilo za rukom. Konačno na kraju seta 25:15 i konačnih 3:0 za Puteve Trendteks.

Trener Tare Dragan Pavlović neočekivano je počeo  utakmicu sa tehničarem Kristinom Glišić, a korektor Andrijana Marić i primač Jovana Jevtić odigrale su svoje najlošije utakmice u ovoj sezoni. Srednji bloker Ana Jeković koja je ustupljena  od strane OK Vizura  svoju prvu utakmicu odigrala je na zadovoljavajućem nivou, a ostaje utisak da  njeni kvaliteti nisu  korišćeni  maksimalno za šta je glavni krivac izuzetno loš prijem. Ostaje treneru Tare da izvrši detaljnu analizu i brzo otkloni  uočene nedostatke, jer u  sledećem kolu gostuju lideru na tabeli u Kraljevu.

Prijepoljčanke su svoj uspeh izgradile  strpljivom igrom  i izuzetno dobrom  igrom u odrani. U prelomnim trenutcima utakmice odigrale su sigurnije i hrabrije i takvom igrom  nagrađene su sa nova tri boda.

Tara sledećeg vikenda u subotu igra  protiv prvoplasirane ekipe na tabeli Gimnazijalac iz Kraljeva.

Satav ekipe Tare: 1 Jovana Jevremović, 3 Jovana Jevtić, 4 Ružica Katanić, 5 Jana Đorđević,       7 Andrijana Marić, 8 Nevena Đokić, 9 Ivana Petković , 10 Kristina  Glišić , 11 Tatjana Glišić       12 Ana Jeković, 15 Snežana Milanović, 16 Jelena Jokić libero , trener Dragan Pavlović.

Satav ekipe  Putevi Trendteks: 1 Krpović T, 2 Batizić N 3Reljić N, Pleškonjić R, 7 Grbić M,     8 Melović S, 9 Marković J, 10 bajramović E. 11 Veljović E, 13 Šundek A. 15 Kojanović T. 5 Batizić M, trener Memović S.

Tutin 1 : 3 Gimnazijalac
Tara 0 : 3 Putevi Trendteks
Ivanjica 3 : 1 Sloboda S
Libero ČA 3 : 1 Zlatibor
Borac 3 : 0 Tajm