Moravički okrug: Ovčar - Slatina 4:0

Fudbaleri ekipe iz Markovice nalaze se u dobroj formi.U okviru 14.kola Lige moravičkog okruga,lako su nadigrali goste iz Slatine nanevši im najubedljiviji poraz u dosadašnjem delu prvenstva.Rival Ovčara,danas je u četiri navrata vadio loptu iz mreže a na dosadašnjih 13 susreta to su činili svega deset puta!Ujedno,bio je ovo peti ovosezonski meč Slatine na kojem nisu postigli pogodak.Sa druge strane,Ovčar je peti put sačuvao svoj gol...

Od samog starta bilo je evidentno da gostima nedostaje kreativnosti u veznom redu i da će biti teško da naprave ozbiljniju akciju.Donekle su se trudili iskusni Antić i Pešić,no bilo je to premalo za nešto više.Prva promena rezultata usledila je u 17.minutu.Petar Šibinac je prošao po levom boku,uputio prizeman centaršut u peterac suparnika gde nespretno reaguje Marjanović i matira sopstvenog golmana.Primljeni pogodak nije trgao „crvene“,pa je Ovčar i dalje diktirao tempo.Jedini,kakav-takav,pokušaj da se ugrozi gol domaćih beležimo u 31.minutu.Glavom je tukao Jeličić sa 7-8 metara udaljenosti,lopta odlazi pored desne stative Ostojićevog gola.Dobra prilika za dupliranje prednosti propuštena je na isteku 33.minuta.Nešovanović je izveo slobodan udarac,dvadesetak metara od protivničkog gola,iskosa sa leve strane.Milićević uspeva da odbrani ali „bubamara“ dolazi do Tomovića na ivici kaznenog prostora,on tuče iz prve – pored leve stative.Isti igrač probao je sa distance tri minuta kasnije,no nije bio precizan.Pet minuta pre kraja prvog dela Ovčar stiže do novog pogotka.Napad je počeo Petar Šibinac i prodorom kroz sredinu došao na 25 metara od Milićevićevog gola,zatim uposlio Simeunovića unutar šesnaesterca,kome golman ulazi u šut i odbija loptu ali na nju natrčava Tomović i ne greši sa desetak metara za 2-0.

Drugih 45 minuta protekli su u potpunoj dominaciji domaćih.Ređale su se dobre akcije i šanse a broj golova bio je identičan onom u prvom delu.Oba puta gol akcije kreirali su Markovičani.Već u 49.minutu golman Slatine ponovo je matiran.Agilni Zlatić je pasom izbacio rezervistu Kovačevića ispred protivničkog vratara a ovaj ciljao i pogodio desni ugao.Pogodak je postignut sa petnaestak metara,malo iskosa sa desne strane a usput je lopta dokačila i stativu koja nije bila saveznik gostiju.Ponovo je Zlatić napravio konkretan izlet na polovinu Slatine u 65.minutu.Prošao je po levoj strani,prevario Ajdačića unutar kaznenog prostora,zatim „zavrnuo“ loptu do Nešovanovića koji snažno šutira sa petnaestak metara ali lopta odlazi „tik“ pored leve stative.Četiri minuta nakon pomenute akcije viđen je i četvrti gol.Babović je oštro centrirao sa desnog boka,golman Milićević izašao na 7-8 metara i loptu „boksovao“ do ivice šesnaesterca gde se našao raspoloženi Kovačević i maestralnim lob udarcem pogodio metu!Pogodak koji je izmamio aplauze prisutnih gledalaca i bez sumnje detalj koji je obeležio današnji fudbalski okršaj.Nisu prvotimci Markovičana stali ni posle četvrtog gola.Nova opasnost pred golom Slatine dogodila se u 74.minutu.Zlatić topovskim udarcem sa desetak metara pogađa prečku!Svega tri minuta kasnije istakao se čuvar mreže „crvenih“ kada je ukrotio pokušaj Kovačevića sa 6-7 metara i sprečio ga da postigne het-trik za jedno poluvreme.Panterskim refleksom loptu je izbacio u korner.

Finiš meča,protekao je u laganijem ritmu.Domaći više nego zadovoljni postignutim stali su na loptu,dok su gosti jedva čekali kraj duela,verovatno njihovog najslabijeg izdanja u polusezoni.Priliku da popravi utisak Slatina će imati iduće nedelje kada im u goste dolazi lider iz Parmenca a Ovčar će šansu za nastavak pobedničke serije potražiti u Preljini.