SLB: Teleoptik – Srem (J) 3:1

Teleoptik je boljom igrom u drugom delu savladao Srem i upisao nova tri boda. U 13. minutu Sajčić je proigrao V. Janjića, koji je protutnjao po levoj strani i centrirao na drugu stativu, odakle je Perić sa 5 metara pogodio mrežu za vođstvo 1:0. I to je bilo skoro sve što su domaćini pokazali u prvih 45 minuta igre. Sve drugo bilo je na strani jakovčana. Koliko su bili aktivni na protivničkoj polovini govori podatak da je Srem u prvom delu izveo desetak kornera, a uz to imao i nekoliko ozbiljnih prilika.

Strelac prvog gola za Teleoptik Perić (7)

U 20. minutu prvu šansu za izjednačenje propustio je M. Janjić. Golman Teleoptika je bio na kolenima, ali je Mijailović izbio loptu sa gol linije i otklonio opasnost. Nekoliko minuta kasnije, Spasić je šutirao, a čuvar mreže domaćih skrenuo loptu u korner. Novu šansu Srem je imao u 30. minutu iz kontranapada, kada je Petošević šutirao sa 10 metara, a golman Tomić zaustavio udarac.

Bilo je samo pitanje vremena kada će jakovčani izjednačiti rezultat i to se desilo u 34. minutu. „Sedmica“ gostiju Spasić izveo je slobodan udarac sa 20 metara, lopta je zakačila živi zid i zabola se pod prečku za 1:1. U finišu prvog dela Perić je šutirao sa 25 metara, a njegov šut zaustavio je Grujičić.

Pogodio gol i prečku Spasić (7)

U nastavku, igrači Teleoptika su krenuli silovito, napadački. U 50. minutu zapaženi Grbović je šutirao iz slobodnog udarca pod prečku, a golman Srema je krajnjim naporom skrenuo loptu preko gola. Samo 2 minuta kasnije, Perišić je sa 5 metara šutirao glavom preko prečke. Usledila su dva kornera za domaće, a zatim strahovit šut Golubovića sa distance i odlična intervencija Grujičića, što je publika nagradila aplauzom. Nešto kasnije, Perić je šutirao glavom pored gola.

Konačno u 67. minutu Teleoptik je materijalizovao bolju igru u ovom delu utakmice. Grbović je sa svoje polovine proigrao V. Janjića koji je spojio sa golom Sajčića, a ovaj sa 2-3 metra pogodio mrežu za novo vođstvo 2:1.

Dvostruki strelac za Teleoptik Sajčić (9)

Srem je mogao do izjednačenja preko rezerviste Marinkovića čiji je šut zaustavio golman Tomić. Iako je ostalo 15 minuta do kraja fudbaleri Teleoptika nisu posustajali. I dalje su napadali i brzo izvodili prekide, sve sa željom da postignu gol više. Trud i hrabrost su se isplatili u 85. minutu. Grbović je sa aut linije u visini svog šesnaesterca pronašao Sajčića na 30 metara od protivničkog gola. Sajčić je prilikom prijema lopte prevario jednog čuvara, a zatim predriblao drugog i sa 12-13 metara postavio konačnih 3:1. Poslednju priliku na utakmici imao je strelac jedinog gola za Srem Spasić. On je u 90. minutu iz slobodnog udarca sa 20 metara pogodio prečku.

Stadion: SC Teleoptik, gledalaca 200. Sudija: Nikola Rabrenović iz Beograda. Strelci: 1:0 Perić u 13’, 1:1 Spasić u 34’, 2:1 Sajčić u 67’, 3:1 Sajčić u 85’. Žuti katroni: Grbović, Bosanac (Teleoptik), Drašković, Delić (Srem).

Teleoptik: Tomić, Grbović, Perišić, Čađenović, Begović, Mijailović, Perić, Damjanović (Bosanac od 55’), Sajčić (Varga od 86’), Golubović (Dobrijević od 67’) i V. Janjić.

Srem: Grujičić, Marković (Mirković od 75’), Gangolj, Drašković, Simunović, Pajković, Spasić, Gmizić (Marinković od 67’), Petošević, Delić (Marić od 75’) i M. Janjić.

Brodarac 1947 2 : 1 Radnički (O)
Budućnost 6 : 1 IMT
Turbina 2 : 1 BASK
Teleoptik 3 : 1 Srem
GSP Polet 1 : 1 Železnik Lasta
Žarkovo 4 : 1 Dorćol