11.03.2007 safsrbija.com

Rusija lako do pobede
Reprezentacija Rusije opravdala je ulogu favorita i dokazala da je u ovom trenutku kvalitetniji tim savladavši najbolji tim Srbije sa 34-0 u Novom Sadu. Srbija se donekle držala u prvom poluvremenu, ali je delom i zbog svojih grešaka završila taj deo igre sa 14 poena minusa.

U nastavku meča Rusija je lako došla do pobede, bez problema zaustavivši Srbiju u svemu što je pokušala, na kraju zabeleživši ubedljivu pobedu.

Čaba Juhas, pre nego što ga je zamenio Nemanja Trajković, je bacio dve presečene lopte, ali ni novi QB ekipe nije odigrao mnogo bolje, jer je završio sa tri presečena pasa. Pored toga, obe ekipe su imale po nekoliko fumblova, pa se može reći da su izgubljene lopte obeležile meč, a da ih je tim Srbije imao mnogo više. Do trenutka kada je Marko Đanić istrčao za 30 jardi u drugoj četvrtini, Srbija nije imala prvi down, za razliku od Rusije koja je tada već imala prednost od osam poena.

Gosti su poveli u prvom napadu kada je Pavel Horošilov istrčao prvi od svoja dva TD-a na meču sa vođstvo Rusije 6-0. Nedugo zatim Srbija je zadržala Ruse četiri puta na jedan jard od end zone, ali je već u prvom napadu Đanić oboren u end zoni za safety. Nakon što je Jason Senior dodao do Maksima Tregubova za novi TD, činilo se da jedino što ide na ruku našem timu je šutiranje ekstra poena protivnika, pošto je šut i ovaj put bio neuspešan.

U drugom poluvremenu dominirale su greške oba tima, od kojih su neke vraćene za TD, ali samo je vraćanje presečene lopte od strane Jasona Taylora priznato i rezultat je glasio 21-0. Rusi su imali još jednu presečenu loptu nakon koje su usledeli poeni, ali je taj TD poništen. I naš tim je imao šansu za poene, međutim ono što se učinilo kao fumble ruskog tima je procenjeno kao nekompletan pas, pa TD koji je postigao Budimir Golomeić nije važio.

U poslednjoj četvrtini, Rusi su poentirali još dva puta, prvo drugim TD trčanjem Horošilova, a onda i drugim hvatanjem Maksima Trebugova.

"Mislim da je realna razlika u svemu - snazi, potkovanosti", rekao je selektor Srbije Igor Hofman. "Rusi su tim koji je na okupu dugo, a mi smo imali dva treninga pre ove utakmice. Oni su osetno jači tim, a pred nama je još više rada."

Njegov kolega, Vasilij Dobriakov, smatra da je utakmica bila kvalitetna.

"Bila je sjajna utakmica, igrači oba tima su igrali srčano. Srbija je imala probleme i u napadu i u odbrani. U Srbiji postoje talentovani sportisti i vaš fudbalski program je tek na početku, a mi igramo već dugo i danas smo imali dobar dan", rekao je on.

Jedan od najboljih u ruskom timu, Aleksandar Pavlov, mišljenja je da će se u Srbiji igrati dobar fudbal.

"U Srbiji postoji potencijal za dobar tim u budućnosti. Srećni smo što smo igrali sa braćom iz Srbije da pomognemo da se fudbal ovde poboljša, jer Srbija zaslužuje dobar fudbalski tim", rekao je Pavlov.