Komšije se raspucale

Sparno vreme i „tanka“ klupa timovima Korićana i koššijama iz Stare radničke kolonije nisu bili smetnja da postižu golove. Napadači obe ekipe bili su raspoloženi i postigli sedam pogodaka, što je najviše u 27. kolu Prve gradske lige Kragujevca.

Iskusnija ekipa Kolonije, koja je na klupi imala samo dvojicu igrača, kao i domaćin koji je nastupio bez nekoliko prvotimaca, brzo je došla u vođstvo. U 9. minutu, Vladimir Mijanović, posle neuspele ofsajd zamke izašao je pred golmana domaćeg tima Bojana Nedeljkovića i sa nekoliko metara loptu poslao u mrežu. Desetak minuta kasnije kapiten i jedan od najiskusnijih u redovima gostiju Dušan Ristić, postigao je efektan pogodak. Posle lepe akcije on je preciznim udarcem sa 16 metara povisio rezultat na 2:0 u korist Kolonije.

Iako su igrači Korićana bili desetkovani, nisu se predavali. Uporni Radovan Luković prošao je po levoj strani i pogodio suprotni ugao golmana gostiju Aleksandra Radovanovića i tako smanjio rezultat na 1:2. Pred odlazak na odmor Kolonci su postigli i treći pogodak. Miloš Mitić je iskoristio kratko odbijenu loptu golmana Korićana posle slobodnog udarca i povisio prednost svoje ekipe na 3:1.

Kapiten Kolonije Dušan Ristić uspešno tim i postigao drugi pogodak (Foto: M. Jovičić)

U 52. minutu, isti igrač je postigao i svoj drugi pogodak na utakmici za 4:1 za Koloniju. Posle akcije po desnoj strani i centaršuta nespretno je intervenisao golman Korićana Nedeljković i lopta je završila u mreži.

Ovaj pogodak kao da je probudio domaće strelce, koji su postigli još dva gola. Na 2:4 u 60. minutu smanjio je Nenad Arsenijević, koji je dobro reagovao na centaršut sa desne strane i glavom loptu poslao pored nemoćnog Radovanovića. Deset minuta pre kraja utakmice, Milovan Marjanović je prošao po sredini terena i sa oko 15 metara smanjio prednost gostiju na 4:3. U finišu utakmice, Vladimir Čpajak, posle kornera, šutirao je glavom sa nekoliko metara, ali je golman Kolonije uspeo da zaštiti mrežu i loptu izbije preko prečke. Tako je propala i poslednja šansa domaćina za izjednačenje, pa su gosti zasluženo odneli bodove iz Korićana.

U Prvoj gradskoj ligi Kragujevca odigrano je još šest utakmica. Partizan iz Cerovca je pobedio Slogu u Desimirovcu sa 4:2 i jednom nogom već je u višem rangu, Zoni „Morava“. Iako je ostalo da se odigraju još tri kola, Cerovčani imaju prednost od osam bodova u odnosu na drugoplasirani Jadran, koji je kao gost osvojio bodove na Deninom brdu, u susretu sa Vinogradima DB, pobedom od 3:2, ali Partizan ima i utakmicu manje, jer je slobodan u poslednjem kolu zbog odustajanja od takmičenja Šumadije iz Čumića. U ostalim U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Ćava – Budućnost 4:1, Srbija – Sušica 2:2, Maršić – Jedinstvo 2:2 i Bagremar – Seljak (MP) 1:0 (prekinuto u 80. minutu zbog napada gostiju na sudiju). Slobodan je bio Šumadinac KG.

U narednom kolu sastaju se: Šumadinac KG – Korićani, Kolonija – Maršić, Jedinstvo – Srbija, Sušica – Vinogradi DB, Jadran – Sloga (D), Partizan – Ćava i Budućnost – Bageremar. Slobodan je Seljak iz Malih Pčelica.

Tri prvoplasirane ekipe u Drugoj gradskoj ligi u 27. kolu zabeležile su pobede. Vodeći Borac je u Drenovcu osvojio bodove u susretu sa komšijama iz Drače pobedivši Šumadiju 1934 sa 5:2. Drugoplasirana Mladost je u Pajazitovu dobila bodove službenim rezultatom 3:0, jer 21. oktobar nije došao na utakmicu, a Hajduk iz Jovanovca slavio je u Botunju sa 2:0. U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Kutlovo – Azbest 6:3, Seljak (C) – Kremenac 3:4, Mladost Teferič – Žeželj 0:0, Zastava – Sloga (L) 0:1. Slobodna je bila ekipa Košutnjaka.

Borac iz Drenovca je prvi na tabeli sa 54, a po četiri boda manje imaju Mladost (P) i Hajduk. U 28. kolu sastaju se: Šumadija 1934 – Mladost (P), 21. oktobar – Botunje, Hajduk – Mladost Teferič, Žeželj – Seljak (C) i Košutnjak – Zasatva.

KORIĆANI – KOLONIJA 3:4 (1:3)

KORIĆANI – Igralište: FK Korićani. Gledalaca:100. Sudija: Lazar Tomić. Pomoćnici: Stefan Jovanović i Darko Đurić (svi iz Kragujevca). Strelci: Luković u 26, Arsenijević u 60. i Marjanović u 80. minutuza Korićane, Mijanović u 9, Ristić u 20. i Mitić u 44. i 52. minutu za Koloniju. Žuti kartoni: Dogandžić, Stanković i Čpajak (Korićani), Vulović (Kolonija).

KORIĆANI: Nedeljković, Kesić (Simić), Arsić, Dogandžić, Čpajak, Marković, Luković, Marjanović, Stanković, Đoković, Arsenijević.

KOLONIJA: Radovanović, Petrović, Vulović, Božović (Grabovac), Vlačić, Mitić, Ristić (Sudimac), Mišković, Mijanović, Božović, Lazarević.

IGRAČ UTAKMICE: Miloš Mitić (Kolonija).

OFK Bagremar 3 : 0 Seljak
Ćava 4 : 1 Budućnost
Sloga D 2 : 4 Partizan
Vinogradi DB 0 : 3 Jadran
Srbija 2 : 2 Sušica