Hajduk sve bliže lideru

Vođstvo Divošanima doneo je talentovani 18-ogodišnji Alimanović Dejan udarcem iskosa sa leve strane u suprotni ugao gola domaćih. Mogli su gosti i mnogo ranije da reše pitanje pobednika, ali je Gombar u dva navrata sredinom prvog pouvremena izabrao komplikovanija rešenja u napadu, pa umesto da asistira svojim saigračima odlučio se za šuteve u gol i bio neuspešan.

Početkom drugog poluvremena ponovo Gombar izlazi sam ispred golmana „Fruškogorca“ Golubovića, ali ovaj i u trećem njihovom ogledu izlazi kao pobednik. Domaći igrači nisu uspeli da pariraju gostima na sredini terena pa su dubinskim loptama preko nezgodnih Stambolije i Mikića pokušavali da stignu do prilike za gol. Odbrana „Hajduka“ predvođena povratnikom u tim Bojanom Vidovićem uspešno je odolevala tim pokušajima sve do 67 minuta. Tada je iskusni napadač domaćih Branko Radičević, koji je duboko već zagazio u petu deceniju života, prosto naterao gostujuće igrače da načine prekršaj nad njim. Loptu je na nekih 25 metara od gola namestio Mikić, pogodio prečku, da bi se  zatim lopta od leđa Kulje odbila u mrežu za trenutnih 1:1.

Divošani nisu odstupali od pokušaja da dođu do pobede. U tome im je u mnogome pomogoo Vukšić, nepotrebnim startom zbog kojeg je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Tada na scenu stupa izvanredni Drašković, koji je sa par driblinga stigao u situaciju da šutira ka golu domaćih, a odbijenu loptu od golmana Gombar sprovodi u prazan gol za novu rezultatsku prednost. Na 3:1 Drašković povisuje samo tri minuta kasnije na asistenciju Alimanovića. Za konačnih „Fruškogorac“- „Hajduk“ 2:3, pobrinuo se iz penala kapiten domaćih Bjelić. Prethodno je štoper gostiju Arežina nepotrebno u svom kaznenom prostoru igrao rukom, pa dosta dobrom sudiji Radinu nije ništa drugo preostalo nego da pokaže na belu tačku.

Ova pobeda posebno dobija na značaju zbog novog prolećnog kiksa lidera na tabeli FK „Zeka Buljubaša“ u Gibarcu gde su odigrali nerešeno 2:2. Divošani se i dalje nadaju da do 11-og kola i međusobnog duela sa Ravnjancima mogu da ostanu u igri i za osvajanje prvog mesta. Sada je razlika 5 bodova na strani konkurenta, a videćemo kakav će biti rasplet na kraju prvenstva Druge sremske lige Zapad.

Fruškogorac (Kukujevci) - Hajduk (Divoš) 2:3 (0:1)

Gledalaca 200. Sudija: Miloš Radin (Bačinci) 7. Strelci: Mikić u 67 i Bjelić (penal) u 90 minutu (Fruškogorac), Alimanović u 17, Gombar u 84 i Drašković u 87 minutu (Hajduk). Crveni karton: Vukšić u 80 minutu (Fruškogorac).

Hajduk: Kulja 7, Radosavljević 6, Maričić Rajko (K) 7, Jeremić 7, Arežina 6, Vidović 8, Mikić 7 (Arnautović), Vasiljević 7 (Čupić), Gombar 6,  Drašković 8, Alimanović 8 (Maričić Rade).

Izveštač: Dragan Ćirilović, fudbalski sudija.

Napredak (V) 1 : 0 Graničar (K)
Sinđelić 2 : 2 OFK Zeka Buljubaša
Borac (M) 2 : 0 Omladinac (M)
Sloboda 0 : 2 Noćaj
Podrinje 7 : 2 Srem
OFK Bačinci 1 : 2 Jedinstvo (M)