PLS: Mladost (L) - Radnik 1:2

I u četvrtom meču zaredom Lučanci nisu uspeli da opravdaju ulogu favorita i zabeleže trijumf. Naprotiv,danas su ostali bez bodova prepustivši ih Surduličanima. Radnik je više želeo pobedu,bio konkretniji u napadu i zasluženo upisao zlata vrednu „trojku“. Rezultat 1-2. Početak nije nagoveštavao pomenuti epilog.Ofanzivno su krenuli domaći i već u prvom minutu izveli opasan napad. Grujičić je odličnim pasom proigrao Tešića ali je golman Puletić pratio akciju, istrčao na vreme i klizećim startom na ivici kaznenog prostora intervenisao, pre nego što je usamljeni napadač Mladosti došao do lopte. Dva minuta kasnije, Tešić se obrukao. Uspeo je da promaši potpuno prazan gol sa udaljenosti od 5-6 metara,iskosa sa leve strane,nakon što je driblingom prevario čuvara mreže.Promašaj za rubriku „verovali ili ne“! Potom igra ulazi u mirniju fazu, sve do 30. minuta kada je Milosavljević sa distance zagrejao dlanove Puletića.I onda iz prvog ozbiljnijeg napada Radnik stiče prednost. Golman Janković našao se na iskušenjima u 33. minutu. Najpre je zaustavio pokušaj sa peterca sjajnom intervencijom ali odbijena lopta stiže do Ožegovića, kome nije bilo teško da sa 12-13 metara pogodi donji desni ugao za 0-1. Primljeni gol razdrmao je uspavanog domaćina, koji kreće ofanzivnije,što daje rezultata u 45. minutu.

Nakon jedne ubačene lopte nepropisno biva zaustavljen Golemić u skoku a arbitar Labus pokazuje na belu tačku. Siguran realizator bio je Živadinović i na odmor se otišlo rezultatom 1-1. Očekivao se žestok pritisak Lučanaca u nastavku, kako bi došli do prednosti. Međutim,od toga nije bilo ništa.Već u 48. minutu,puno sreće za Jankovića. Udarac iz daljine završava „tik“ pored leve stative. No, deset minuta kasnije, usledio je školski kontranapad, koji završava Jovanović pogotkom sa 11-12 metara za novu prednost protivnika Mladosti i ispostaviće se,konačan rezultat.Najbolju priliku da svoj tim vrati u igru ne koristi Grujičić četiri minuta nakon drugog gola Radnika. Bio je neometan na 7-8 metara od gola rivala,tukao ali biva izblokiran u poslednjem trenutku. Do kraja je ostalo, dobrih pola sata igre ali Mladost nije uspela da stvori niti jednu ozbiljniju priliku. Napadi su delovali prilično jalovo a sve dubinske lopte upućene u šesnaesterac suparnika lako je „skidao“ tamnoputi Osei, stub odbrane na današnjoj utakmici. Prvi neuspeh na svom terenu zahteva detaljnu analizu, kako bi se na vreme otklonili nedostaci, jer je evidentno da forma nije na zadovoljavajućem nivou. Ono što posebno brine jeste nedostatak borbenosti i voljnog momenta, kao da Superliga nije dovoljno dobar „mamac“ sam po sebi. Ipak, Lučanci i dalje sve konce drže u svojim rukama i ako budu maksimalno ozbiljno pristupili narednim mečevima, zacrtani ciljevi biće ostvareni.