Jovanovčani odneli bodove sa Bubnja

Pored srpskoligaša i zonaša, proteklog vikenda, posle zimske pauze, nastavljeno je prvenstvo u Prvoj i drugoj gradskoj ligi Kragujevca sa ukupno 32 kluba. Odavno se ne pamti da u jednom kolu domaći timovi ne zabeleže nijednu pobedu. To se upravo desilo u 16. kolu Prve gradske lige, na startu prolećnog dela prvenstva. Samo je Ćava na svom terenu u Velikom Polju osvojila bod, a u preostalih sedam susreta pobedili su gosti.

Fudbaleri Zastave nisu iskoristili šanse i na startu izgubili bodove (Foto: M. Jovičić)

U Drugoj gradskoj ligi vodila se žestoka borba između Zastave i jesenjeg prvaka Hajduka iz Jovanovca. Bodovi su bili potrebni domaćinu da izbegne donji deo tabele i opasnu zonu, a gostima da održe korak sa konkurentima u borbi za prvo mesto. Pomoćni teren na Bubnju, koji je u lošem stanju, otežavao je kontrolu lopte. Ipak, prikazana je borbena igra sa šansama na obe strane, u čemu su prednjačili fudbaleri Zastave. Međutim, ekipa Hajduka, koja je bila orijentisana na čvrstu odbranu i kontranapade, uspela je da sačuva mrežu i u finišu utakmice pogotkom direktno iz kornera zabeleži pobedu i obraduje navijače, koji su došli u većem broju da bodre svoje ljubimce.

Utakmica na Bubnju počela je pritiskom Zastave. U 15. minutu Vujović je centaršut sa leve strane glavom poslao u ruke golmana gostiju Maraševića. Na drugoj strani, kiks odbrane domaćina nije iskoristio Miletić, jer je šutirao u ruke golmana Lukića. Do kraja prvog poluvremena Jovanovčani su propustili dve poluprilike da dođu do prednosti, a u 40. minutu štoper Hajduka Brkić iz slobodnog udarca, posle nezgodnog skoka lopte, zaustavila je stativa.

Nikola Miletić golom iz kornera obezbedio pobedu Hajduku iz Jovanovca (Foto: M. Jovičić)U drugom poluvremenu Zastava je imala više inicijative, ali su gosti postigli retko viđen i lep pogodak. U 80. minutu, Miletić, jedan od najpokretljivijih igrača Hajduka, izveo je korner sa leve strane. Igrači Zastave su krenuli na prvu stativu, a lopta je u luku završila u levom gornjem uglu golmana Lukića. Bio je to mali šok za domaći tim, ali velika radost za navijače iz Jovanovca, koji su popunili tribinu na pomoćnom terenu stadiona na Bubnju i u toku cele utakmice bodrili svoju ekipu.

Posle primljenog pogotka Zastava je krenula na sve ili ništa i imala tri prilike za izjednačenje, ali su Golubović i Vujović (dva puta) bili neprecizni.

U ostalim susretima 16. kola Druge gradske lige Kragujevca postignuti su sledeći rezultati: Šumadija 1934 – Sloga (L) 1:3, Azbest – Košutnjak 4:1, Borac (D) – Kremenac 4:0, Kutlovo – Žeželj 3:1, Seljak (C) – Mladost (P) 1:2 o Mladost Teferič – Botunje 4:1. U ovom kolu slobodna je bila ekipa 21. oktobar.

U vođstvu je i dalje Hajduk iz Jovanovca sa 37 bodova, četiri više od Mladosti iz Pajazotova.

U narednom kolu sastaju se: Mladost Teferič – Šumadija 1934, Botunje – Seljak (C), 21. oktobar – Zastava, Hajduk – Kutlovo, Žeželj – Borac (D), Kremenac – Azbest i Košutnjak – Sloga (L). Slobodna je ekipa Mladosti.

U Prvoj gradskoj ligi gosti su trijumfovali u sedam susreta. Bivši zonaš Partizan iz Cerovca slavio je u Malim Pčelicama pobedom nad Seljakom od 3:0 i zadržao prvo mesto. Drugoplasirani Jadran savladao je Šumadiju, u Čumiću, sa 1:0. U ostalim susretima 16. kola postignuti su sledeći rezultati: Šumadinac – Budućnost 1:2, Bagremar – Sušica 1:3, Sloga (D) – Kolonija 0:1, Vinogradi DB – Korićani 1:3 i Srbija – Maršić 0:5.

Partizan iz Cerovca je na prvom mestu sa 39, a prate ga Jadran sa 36 i Sušica sa 34 boda.

U narednom kolu sastaju se: Srbija – Šumadinac (KG), Maršić – Vinogradi DB, Korićani – Sloga (D), Kolonija – Ćava, Jedinstvo – Bagremar, Sušica – Šumadija (Č), Jadran – Seljak (MP) i Partizan – Budućnost.

ZASTAVA – HAJDUK 0:1 (0:0)

KRAGUJEVAC – Stadion: Pomoćni teren na stadionu “Bubnj”. Gledalaca: 150. Sudija: Siniša Steanović. Pomoćnici: Marko Cvetković, Stefan Đurić (svi iz Kragujevca). Strelac: Miletić u 80. minutu. Žuti kartoni: Sredojević, Miljković, Srdić (Zastava), Lj. Marković, Brkić Petronijević (Hajduk).

ZASTAVA: Lukić, Milošević, Tanasković, Aćimović (Kovačević), Sredojević, Anđelković (Golubović), Miljković, Stanković, Srdić, Veselinović, Vujović.

HAJDUK: Marašević, Milanović, Lj. Marković (Kesić), Šapić, Brkić, Đurić, Petronijević, M. Marković, Alempijević, Jevremović (Stanković), Miletić (Jankoviuć).

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Miletić (Haduk).

Šumadija 1934 1 : 3 Sloga
Azbest 4 : 1 Košutnjak
Borac 4 : 0 Kremenac
Kutlovo 3 : 1 OFK Žeželj
Zastava 0 : 1 Hajduk