Poraz Tamiša od Rumuna

U okviru priprema za debitansku sezonu u elitnom društvu pančevački ligaš je na svom parektu odigrao prijateljsku medjunarodnu utakmicu sa Klužem, vicešampionom Rumunije. Razočarali su izabranici trenera Dragana Nikolića više igrom nego rezulatom. Nije opravdanje ni to što zbog povrede nisu igrali Djokić i Perak. Podbacili su tamo gde su najjači u odbrani. Bez prave koncentracije, bez dovoljno agresivnosti što su znatno snažniji gosti znali da iskoriste, da kazne svaku grešku.
Prednost, pristojna već na velikom odmoru (20:23), najveća u 33.minutu (61:79) pa je završni račun više nego proihvatljiv. Uzalud je trener Nikolić menjao, u trećoj četvrtini, za vreme tajm-auta održao pravu «litaniju» igračima, statirali su u fazi odbrane, komplikovali u napadu. Nešto je, na početku pokušavao najboljii strelac susreta Mihajlović, kasnije odsečen, kapiten Jovičić se u listu strelaca upisao za debelim zakašnjenjem, mladi Stanojević je brže izlazio nego što je ulazio na parket (početničke greške), Marković u 32.minutu napravio namernu ličnu za isključenje...

Pančevo - hala sportova "Strelište". Gledalaca: 50. Sudije: Milojković i Obrad-Knežević (oba Beograd). Rezultat: Tamiš Petrohemija – Kluž 82:91, po četvrtinama (20:23, 18:24, 21:28, 23:16)

Tamiš: Pasuj 2, Đokić , Vujačić 10 (4-3), Stajić 18 (2-2), Perak , Marković 3 (2-1), Jovičić 11 (8-6), Babić 3 , Mihajlović 22 (11-7), Stanojević 9 (1-0), Barošević , Ivanić 3 (4-3)
Kluž: Sijarto 5 (2-2), Glintić 6, Henri 12, Majstorović 13, Gibson 14 (7-5), Lapuste 11 (2-2), Silvasan 7 (3-3), Kinsela 11 (2-2), Osbi 6 (3-2), Ćuić 7 (2-1), Četrijano.