Poslastica za čačanske ljubitelje košarke – finale Kupa Srbije!

Borac MOZZART Sport za finale Kupa Srbije sa FMP-om omogućio besplatan ulaz Košarkaši Borac Mozzart Sporta u 10. kolu domaće lige savladali su Napredak (76:71), uknjižili sedmu pobedu u prvenstvu i sa mnogo optimizma dočekuju finale Kupa Srbije u kome se sutra od 19 sati u Čačku sastaju sa FMP-om. „Zasluženo smo pobedili Kruševljane, pre svega zbog dobre odbrane iz koje smo izgradili i odličan napad„, kaže trener u stručnom štabu Borca Aleksandar Bjelić. „Sve je super funkcionisalo trideset minuta, ali smo pali u poslednjioj četvrtini. Kao da su se promenile uloge, gosti su dobili na samopuzdanju i postigli su više lakih poena. Na kraju smo trijumfovali, međutim, morali smo da završimo u istom ritmu i nagradimo čačansku publiku. Sad se okrećemo FMP-u, igramo bitnu utakmicu koju moramo da dobijemo„.

13859832741850

Sa dvanaest postignutih poena i pet skokova Aleksandar Stevović je dao veliki doprinos poslednjem trijumfu Borac MOZZART Sporta.
„Odigrali smo dva različita poluvremena, u prvom smo bili razigrani i pogađali smo otvorene šuteve„, kaže Stevović i dodaje.
„U nastavku meča kao da je izašao drugi sastav, ali smo dobili utakmicu. Sad smo fokusirani na duel sa FMP-om. Pozivam navijače da dođu u što većem broju, da nam pomognu u osvajanju Kupa Srbije, što nas vodi na završni turnir Kupa Radivoja Koraća. Želimo da odmerimo snage sa našim najboljim sastavima„, zaključio je Stevović.

Borac MOZZART Sport trenutno zauzima drugu poziciju na tabeli KLS-a, sa sedam pobeda i tri poraza, dok je FMP treći sa pobedom manje (6). Utakmica finala Kupa Srbije igra se u utorak od 19 sati, a na predlog generalnog sponzora, kompanije MOZZART, ulaz je slobodan.

Sloboda 62 : 64 Tamiš
Vršac 102 : 78 Meridiana
Crnokosa 91 : 85 Napredak Rubin
Metalac 97 : 77 Smederevo
Konstantin 95 : 75 OKK Beograd
Borac 85 : 76 FMP
Vojvodina Srbijagas 94 : 83 Sloga