Peta uzastopna pobeda rukometašica Proletera

Rukometašice Proletera su u 10. kolu Prve lige Srbije, pred oko 200 gledalaca u “Medisonu”, savladale ekipu Halas Jožef iz Ade rezultatom 29:21 (12:10).

Monika Ispanovic

Monika Išpanović

Viđena su dva potpuno različita poluvremena, kada je u pitanju igra domaćeg tima. “Crveno – bele” su u prvom delu mnogo grešile i dozvolile gošćama iz Ade da budu ravnopravne protivnice. Igralo se “gol za gol” sve do rezultata 8:8. Zrenjaninke su ipak uspele da na odmor odu sa 2 gola prednosti – 12:10.

U nastavku je Proleter, predvođen kapitenom Dijanom Četić, zaigrao u pravom svetlu. Kada su pri rezultatu 21:17 napravile seriju 5 – 0 i stigle do 26:17, bilo da će Zrenjaninke upisati petu uzastopnu pobedu.

ŽRK Proleter: Brankovan, Vuković, Čaušević 3, Knežević 5, Išpanović 5, Četić 7, T. Savković 7, Tubić 1, Mesaroš, Jovica, M. Savković, Rajković, V. Novaković, D. Novaković, Dabić 1.

HALAS JOŽEF: Balaž, Fajka 5, Vranjevac 8, Bakaš, Kiralj 3, Latak, Irmenji, Vačik 3, Građin, Topolčanji, Đere 2, Pejić, Kovač.

Sedmerci: Proleter 4 – 3, Halas Jožef 4 – 4. Isključenja: Proleter 6, Halas Jožef 8 minuta.

“Crveno – bele” u narednom kolu igraju u Somboru protiv ekipe Ravangrad i nadaju se da će tom prilikom osigurati titulu jesenjeg šampiona.

Radnički 32 : 27 Srem
Jabuka 95 24 : 32 Sloven
Temerin 23 : 22 Pančevo
Jadran 31 : 22 Ravangrad
Proleter 29 : 21 Halas Jožef
Mladost 22 : 32 Spartak