02.11.2013 Slavoljub Blagojević

JSL: Napredak - Rad 0:1

Uz dosta sreće i veliku borbenost igrači Rada dpšli su do pobede u Kruševcu što je na konferenciji za štampu posle utakmice rekao i njihov trener Slađan Nikolić rekavši da je sreća sastavni deo igre i da su je njegovii igrači danas imali ali im je čestitao na velikoj borbenosti kao i navijačima svog kluba koji su i u kruševcu podržali svoj klub. A prvi ozbiljniji napad već u drugom minutu imali su gosti , Đurđević je sa desne strane centrirao na prvu stativu ali se tamo nije najbolje snašao Adamović. Domaći preuzimaju igru pa u 8. minutu posle odličnog pasa Cvetkovića Regan sa 15-16 metara veoma traljavo šutira pored gola. Samo dva minuta kasnije Regan odlično pronalazi Trujića ovaj ulazi iskosa po levoj strani u 16 metara gostiju, šutira a golman Kljajić odlično brani, čini se da je Trujić u ovoj situaciji bio sebičan jer nije dodao loptu potpuno samom kapitenu Mirosavljeviću. Potpuna ofanziva domaćih nastavlja se pa u 13. minutu Bojić odlično šutira ali golman Kljajić brani, samo minut kasnije i kapiten Mirosavljević pokušava sa 12-13 , metara ali pored gola. Gosti uzvraćaju brzom kontrom Đurđević poludesno pronalazi Pavlovića šutira ali lopta prolazi tik pored desne stative Krznarića. Kao da je to bio uvod za 18, minut ispostaviće se ključni momenat utakmice. Đurđević je prodro po levoj strani posle poklon lopte Bogdana Miloševića na nekih 18 metara od gola odlučio se za šut , golman Krznarić je ispustio loptu a Miloš Stanojević je poslao u mrežu. Kruševljani kreću u ofanzivu pa u 20. minutu Koković topovski šutira ali preko gola, gosti su u totalnoj defanzivi samo Đurđević ponekad napravi pometnju u odbrani domaćih ali bez završnog pasa. Novu šansu Kruševljani propuštaju u 28. minutu Bojić sjajno prodire odlično uposljava Trujića koji iz idealne pozicije polulevo sa desetak metara ne pogađa gol PENAL. Igrao se 34. minut Regan odlično daje pas u kaznenom prostoru Bojiću ruši ga Ćirković a sudija Glođović polazuje na belu tačku. Loptu namešta najiskusniji u tom trenutku( jer je najbolji strelac lige Mirosavljević samo koji minut ranije napustio teren zbog povrede) Radomir Koković , šutira ali lopta pogađa prečku , pogađa golmana Kljajića u leđa i odlazi u korner. Tako najbolja šansa domaćih za izjednačenje propada iako domaćini i do kraja poluvremena vrse veliki pritisak ali bez uspeha.

Drugo poluvreme počelo je žestolim napadima Kruševljana u 47. minutu Cvetković je sa desne strane centrirao lopta se nekako dokotrljala do bogdana Miloševića koji je opalio kao iz topa ali u prečku. Napredak je napadao celo drugo poluvreme šanse su redom propuštali: Ndiaje, Gavrić, Bojić, Koković, Deletić i na kraju Cvetković ali lopta nije htela u gol. Gosti u drugom delu nisu uputili nijedan šut u gol ali zahvaljujući velikoj borbenosti i velikoj dozi sreće iz Kruševca nose sva tri boda.

Strelci: 0:1 Stanojević, 18. minut, , Stadion "Mladost" Kruševac , gledalaca: 2200 , sudija : Vlado Glođović7 ( Vrbas), opomenuti igrači : Cvetković, Krznarić, Frimpong (Napredak), Đurđević, Ćirković, Antić, Kljajić (Rad). Igrač utakmice: Uroš Đurđević (Rad).

Napredak: Krznarić 6, , Milošević 6, Frimpong 7, Bojić 7, Gavrić 6,5 (Deletić-), Trujić 6,5 (Dimitrov. ), Cvetković 7, Mirosavljević- (Ndiaje 6,5 ) , Regan 7, Koković 6, 5, Udovičić 7.

Rad: Kljajić 7, Vitas 7, , Antić 6, 5, Ćirković 6, 5, Stanojević 7 (Rodić-), Adamović 7, Đurđević 7, 5, Luković 7 (Raspopović-), Pavlović 6, 5 (Jovanović-), Gnjatić 6, 5, Milošević 7.

Vojvodina 2 : 2 Radnički 1923
Javor Matis 1 : 3 OFK Beograd
Jagodina 2 : 0 Sloboda Point
Napredak 0 : 1 Rad
Crvena zvezda 1 : 0 Partizan
Donji Srem 0 : 1 Radnički (N)