Novonaseljčani bolji od starograđana

U gradskom derbiju odigranom u Novom naselju lider na tabeli ekipa Juniora bila je bolja od od svojih rivala iz stare čaršije ekipe Tešnjara i zasluženo slavila 2:0. Derbi je opravdao očekivanja. Bio je to dobar susret koji je obilovao uzbuđenjima a na kraju je pobedila ekipa koja je više želela pobedu i ušla u meč mnogo motivisanija. U prvom poluvremenu se uglavnom vodila ravnopravna borba na sredini terena sa mnogo grešaka i na jednoj i na drugoj strani. Igrači iz Novog naselja su pokušali da kontrolišu igru a Tešnjarci uspešno zatvarali sve prilaze golu i pretili iz kontri. A onda u poluvremenu bez šansi u 44 minutu gol. Na sredini terena oboren je Liknić koji je ostao da leži na travi, danas nedorastao ovom susretu sudija Lukić nije svirao ništa, većina igrača je stala, domaći zaboravili na fair play da izbace loptu van terena, nastavljaju akciju i postižu gol.

Nakon poluvremena i žestoke kritike trenera Stojanovića Tešnjarci kreću nesto angazovanije ka golu rivala sa periferije grada i već na samom početku poluvremena stopostotna šansa za Lalovića kome golman Juniora brani čist zicer.

Ispostaviće se da je Lalović bio tragičar ovog meča jer je posle ove šanse imao jos 3 stopostotne koje je teže promašiti nego pogoditi ali danas mu definitivno nije bio dan. Kako to obično biva sledi kazna i nakon prekida domaći stizu do konačnih 2:0. Vec tada je bilo jasno da će se dugogodišnji post Juniora protiv Tešnjara prekinuti i da bodovi ostaju u Novom naselju. Tešnjarci se vraćaju bez bodova i punom glavom briga.

Tešnjar: Radojević, Marković, Manojlović, Mitrović, Tadić, Milosavljević, Lalović, Liknić (Jugović), Stašević (Milosavljević Nenad), Vasiljević, Gračanin (Janjić)

Beloševac 1 : 0 Borac
Polet 3 : 0 Iskra
Junior Novo Naselje 2 : 0 Tešnjar
Rajac 3 : 1 Kolubara 2
Milenko Pavlović 4 : 0 Liplje