13.08.2013 Željko Marinković

Sigurna pobeda Pobede nad Sutjeskom iz Foče

Generalnu probu pred početak srpskoligaškog prvenstva Pobeda je uspešno obavila u revanš utakmici sa ligašem Republike Srpske Sutjeskom iz Foče. Pre deset dana ova dva tima odigrali su utakmicu u Foči i tada je rezultat glasio 1: 1. Silno podmlađena ekipa beloševčana pružila je dobru partiju i zasluženo slavila, pri čemu je stvorila brojne gol šanse. Ipak, iskusniji igrači davali su ton i dvalai golove. Prvo je kapiten Stojanović uspeo da lobuje golmana Sutjeske Petrovića sa preko 20 metara, a konačan rezultat postavio je novajlija M. Matanović izvanredno je šutirao iskosa sa leve strane takođe sa preko 20 metara pogodivši suprotan golmanov ugao. Kod Pobede u strelce su mogli da se upišu još i Ljujić u 26, Đuričić u 43 i 50, Kostadinović u 48 i Petrović u 61. minutu, dok su gosti propustili da se raduju u 53 nakon udarca Simića i u 65. Nakon udarca Sekulovića, kada je sigurnost na golu Pobede pokazao novajlija golman Marjanović. Glavobolju treneru Pobede Miloševiću prestavljaće povreda štopera Ljujića u 28. minutu i veliko je pitanje da li će biti spreman za utakmicu sa Železničarom Lajkovac.

KRAGUJEVAC. Strelci: Stojanović 3, 2: 0 M. Matanović u 69. minutu. Stadion: Čika Dača Gledalaca: 50 . Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac). Žuti kartoni: Vidović(Pobeda), Fundup (Sutjeska).

POBEDA: Marjanović, Bjelanović, Ljujić, Radunović, B. Miljuš, Stojanović, Vidović, Kostadinović, Kilibarda, Đuričić, Vidić. Igrali su još: Šimunović, Pajčinović, Savić, Petrović, D. Miljuš, M. Matanović, V. Matanović, Karadžić, Kostić

SUTJESKA: Petrović, Simić, R. Radović, F. Filipović, Mrgud, Folić, V. Radović, N. Pljevaljčić, B. Radović, Drakul, O. Pljevaljčić. Igrali su još: M. Filipović, Milanović, Marić, Ostojić, Ivanović, Sekulović, Fundup, Mijović, Mojović

Rudar 1 : 0 Pobeda
Mladi radnik 2 : 3 Železničar
GFK Jasenica 1911 4 : 1 Partizan
Polet 2 : 0 Bane
Mačva 2 : 0 Šapine
Krušik 2 : 0 Sloboda