Lagana trojka "Optičara"

Susret između Teleoptika iz BSK Batajnice je započeo uzbuđenjima. Marković već u 6. minutu posle solo prodora kroz odbranu gostiju upućuje sa desetak metara, malo iskosa, snažan Å”ut u dobro postavljenog Kovačevića. U 17. minutu je bilo 1:0 za Teleoptik. Nakon centarÅ”uta Stakića, nogom iz prve Minić loptu Å”alje iza leđa nemoćnog Kovačevića.

Gosti u 23. minutu imaju stopostotnu Å”ansu da izjednače, Kokir je dubinskom loptom sa centra naÅ”ao na ivici kaznenog prostora Martinovića koji izlazi sam ispred Slavkovića. Golman domaćih je izaÅ”avÅ”i ispred njega skratio ugao i udarac napadača zaustavio grudima sprečivÅ”i siguran pogodak.

Domaći su u nastavku mnogo bolji i stvaraju joÅ” tri prilike koje ne koriste. Najpre u 30. minutu Stanojlović hvata poluvolej sa 12 metara, odbranom se istakao gostujući golman, a potom minut kasnije Lalatović sa 7 metara Å”utira glavom tik kraj same stative. Domaći poslednju priliku da uvećaju vođstvo propuÅ”taju u 45. minutu. Dragić je prodro po krilu i vratio povratnu u srce Å”esnaesterca na koju je natrčao Stanojlović Å”utiravÅ”i snažno i zamalo neprecizno.

Apsolutna dominacija i posed lopte su na strani ĖOptičaraĖ i u drugom poluvremenu, dok su se gosti grčevito branili i iz retkih kontranapada pokuÅ”avali da priđu golu domaćih. Posle pas igre Blagojevića i Markovića u 53. minutu, opet se u Å”ansi naÅ”ao Stanojlović, međutim njegov lob udarac glavom sa oko 10 metara zavrÅ”ava iznad prečke. Isti igrač se iskupio samo minut kasnije posle centarÅ”uta Stakića, glavom je sa 6-7 metara pogodio sam ugao za 2:0.

Gosti jedinu priliku za gol u drugom delu imaju u 67. minutu. Nakon udarca iz ugla najviÅ”i u skoku je Cvetojević, udarcem glavom loptu Å”alje desetak centimetara iznad gola. Domaći nastavljaju sa stvaranjem, ali i propuÅ”tanjem prilika u čemu je prednjačio Stanojlović. U 71. minutu posle dodavanja Dragića, mladi centarfor domaćih Å”utira iz prve sa oko 12 metara, golman gostiju vrhovima prstiju loptu izbacuje u korner. Isti akteri su na sceni i 4 minuta kasnije. Stanojlović je ovaj put uputio udarac glavom, ponovo se istakao paradom Kovačević i loptu izbio iznad prečke.

Napadi domaćih ne jenjavaju, a hitronogi Dragić u 82. minutu snažno Å”utira sa oko 25 metara, lopta odlazi zamalo iznad prečke BSK-a. Neka 2 minuta kasnije poslednju priliku na utakmici domaći uspevaju da realizuju. Točilovac je sa krila uputio oÅ”tar prizeman centarÅ”ut u peterac, reagovao je golman gostiju odbivÅ”i loptu kratko samo do Momčilovića, a ovaj je sa par metara Å”alje u praznu mrežu za konačnih 3:0.

Ovom pobedom Teleoptik nastavlja poteru za vodećim Brodarcem sa 2 boda zaostatka, a sledeće nedelje gostuje Crvenoj Zvezdi u Malom Mokrom Lugu, dok je BSK odmah iznad crte ugroženih timova i sa imenjakom iz Borče se sastaje u narednom 13. kolu na svom stadionu u Batajnici.

TELEOPTIK - BSK 1925 3:0 (1:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Mikavica Stefan. POM.SUDIJE: Milosavljević Nikola i Hajduk-Veljković MiloÅ”. STRELCI: Minić 17.min, Stanojlović 54.min i Momčilović 84.min (Teleoptik). ŽUTI KARTONI: Joksović, Cvetojević, Avramović i Martinović (BSK 1925).
TELEOPTIK: Slavković, Stakić, Adamović, Momčilović, Lalatović, Đurković, Dragić (Lekić), Minić (Krstić), Stanojlović (Sretenović), Blagojević (Jeftić), Marković (Nikolčić).
BSK 1925: Kovačević, Joksović (KurteÅ”), Kosta, Cvetojević, Bulat, Mitrović, Avramović, Martinović (Komazec), Milić (Kalambura), Kokir, Helajzen (Čvorović).