Mačva 1929
0 0 pre 3 godine

Sušica ponovo na pobedničkom putu

16.09.2020 kgsport.info

Posle dva uzastopna remija, kragujevački srpskoligaš Sušica ponovo je na pobedničkom koloseku. Ekipa trenera Miroslava Stakića je u okviru vanrednog šestog kola danas na svom terenu savladala doskorašnjeg zonaša Gružu sa 2:0 (1:0).

Zbog napornog ritma od dve utakmice sedmično, trener Sušice Miroslav Stakić odlučio je da komšijama iz Gruže suprotstavi mešovit tim, koji se pokazao u prilično dobrom svetlu.

Kragujevčani su vrlo brzo stigli do vođstva, pogotkom mladog Dušana Krstića u 19. minutu. Ipak, na drugi pogodak Sušičana čekalo se sve do 80. minuta, kada je još jedan „bonus“ igrač Milan Petrović postavio konačnih 2:0.

Sušica je zahvaljujući današnjem trijumfu i kiksu valjevske Budućnosti Krušik izbila na drugu poziciju srpskoligaške tabele. U vođstvu je i dalje Sloga iz Požege sa šesnaest bodova, dva više u odnosu na kragujevački tim.

Takmičenje u Srpskoj ligi Zapad nastavlja se već za vikend utakmicama sedmog kola. Izabranike Miroslava Stakića u nedelju očekuje gostovanje ekipi Jošanice iz Novog Pazara, koja se nalazi u donjem delu tabele.

SUŠICA – GRUŽA 2:0 (1:0)

Stadion:
 FK Sušica. Gledalaca: /. Sudija: Vlade Đukanović (Čačak). Pomoćnici: Marko Stojković (Požega), Vanja Belić (Čačak). Strelci: Krstić u 19. i Petrović u 80. minutu za Sušicu. Žuti kartoni: Veselinović, Janković (Gruža).

SUŠICA: Pešić, Kukić, Baroš, Perović, Đurđević (od 81. Blagojević), Krstić (od 46. Milutinović), S. Obradović, Đukić (od 46. Stamenković), Petrović, S. Božović, V. Božović.

GRUŽA: N. Jošović, Maksimović, Branković, Milovanović, Janićijević (od 46. Jevtović), Radojević, M. Jošović (od 57. Stanojević), Veselinović, Arsenijević, Veljović (od 33. Janković (od 77. Simić)), Stanišić (od 46. Aleksić).