U derbiju kola Jedinstvo bolje od Omladinca
15.11.2020 ZR KLIK

Fudbaleri Omladinca iz Botoša u okviru 15. kola Vojvođanske lige  “Istok”  na domaćem terenu dočekali su neporaženo Jedinstvo iz Banatskog Karađorđeva. U ovom  derbiju kola u  izuzetno borbenoj utakmici gosti su ostvarili pobedu od 1:2 i odneli ceo plen.

Prvu šansu na meču već u 1. minutu imali su domaći kada je nakon izvedenog kornera Šarenca lopta stigla do Trkulje koji loptu šalje tik pored gola.
Zapretili su gosti u 12. minutu kada je Đokić sa 17. metara snažno šutirao, ali je golman Miškov bio na visini zadatka i sigurno intervenisao.

Nakon odličnog centaršuta Prokića u 28. minutu lopta stiže do Novkovića koji u šesnaestercu zalama dva igrača i nakon šuta pogađa prečku golmana Đurića. Nedugo zatim brzonogi Prokić povlači kontru dodaje  Šarencu koji zalama dva igrača i pogađa direktno u golmana Đurića. Zekanović na drugoj strani odlično šutira, ali Miškov još bolje interveniše.

U 43. minutu  Đorić proigrava u petercu Kujundžića koji pogađa za vođstvo gostiju od 0:1. Mogli su Botošani do izjednačenja u 45. minutu, ali Novković nakon asistencije Prokića pogađa direktno u golmana Đurića.

U drugom poluvremenu nastavila se prava rovovska borba na terenu. Nakon što je lopta napucala Radišića u ruku, sudija pokazuje na belu tačku. Penal izvodi Stošić i postiže gol za izjednačenje. U 60. minutu iskusni Đorić asistira za Zekanovića koji prima loptu i pogađa rašlje golmana Miškova za vođstvo gostiju od 1:2.

Nizale su se šanse na obe strane, ali nije došlo do promene rezultata i Jedinstvo ostaje neporaženo u dosadašnjem toku prvenstva.

OMLADINAC FAM: Miškov, Trkulja, Tanjga, Stošić, Šarenac, Šemić, Novković, Radojčić, Prokić, Radulović i Bojanić. Zamenici igrača: Romanov, Baćan, Spalević Borko, Stojković, Spalević Boris i Sremac.

JEDINSTVO: Đurić, Dapčević, Korać, Kovačević, Radišić, Ćorić, Zekanović, Jeftenić, Kujundžija, Đokić i Vukoje. Zamenici igrača: Tomić, Markoski, Knežević i Medić.

Zonske lige Zonske lige Vojvođanska liga "Istok" Omladinac FAM Jedinstvo (BK)