46'
18'

SLS: Voždovac – OFK Bačka 1:0

11.05.2019 fkvozdovac.rs

Voždovac je neporažen i u devetom meču odigranom na Krovu u prolećnom delu šampionata. Ovoga puta savladana je ekipa Bačke, golom Lazara Arsića, a Zmajevi su osvojili tri boda vredna opstanka u Superligi, i tako rasterećeni dočekuju poslednju utakmicu u sezoni protiv Spartaka.

Od samog početka Voždovac je bio konkretniji tim na terenu, i videlo se da Zmajevi žele da reše pitanje opstanka što pre.

Prvo je Arsić pogodio prečku u 16. minutu,a zatim Sikimić u dva navrata ozbiljno pretio, u 24. i 29. minutu utakmice.

Do kraja prvog poluvremena i Mašović je imao sjajnu priliku da dovede Zmajeve u prednost, ali lopta je otišla pored gola Bačke.

Drugo poluvreme donosi još agresivniju igru Zmajeva, pa tako Trujić u 55. minutu pokušava udarcem iz daljine, ali neuspešno.

Nakon toga Stuparević ulazi umesto Trujića, i igra poslednju utakmicu pred svojim navijačima Voždovca, jer za nekoliko dana prestaje da bude igrač Voždovca na pozajmici i vraća se u Votford.

Upravo je Stuparević imao priliku u 70. minutu kada je uputio sjajan šut, ali lopta je otišla tik iznad prečke.

Sjajna i agresivna igra Zmajeva krunisana je u 83. minutu kada je opet na scenu stupio tandem Arsić-Sikimić

Sikimić je sjajno proigrao Arsića, a ovaj je zatresao mrežu Bačke snažnim udarcem i tako doveo Zmajeve u prednost  i nadomak tri boda koja će značiti opstanak u Superligi.

Zmajevi su priveli mirno utakmicu kraju i radovali se sjanom rezultatu.

Igrači Voždovca će u narednoj utakmici protiv Spartaka biti rasterećeni pritiska borbe za opstanak, a nakon te utakmice idu na odmor.

Ono što je sigurno jeste da Zmajevi moraju da ostave ovu sezonu što pre iza sebe, jer fudbalska javnost nije navikla da gleda Zmajeve u borbi za opstanak, a ni sam Voždovac to ne zaslužuje igračkim kadrom, organizacijom kluba i renomeom koji je stvorio.

Nadamo se će Zmajevi iz ove sezone izvući pouke, i da sledeće godine gledamo onaj stari Voždovac koji se bori za sam vrh tabele!