NZ: Topličanin - Mladost (L) 4:0
22.10.2009 Marija Kostić

Prokupčani su od prvog minuta krenuli da napadaju gol gostiju i došli su do vođstva već u 5.minutu, Rajković sa desne šalje loptu Mitroviću na levoj strani,ovaj centrira i u šesnaestercu je najviše skočio Momčilović koji loptu glavom šalje u mrežu gostiju.U 16.minutu 2:0 za Topličanin, solo prodor Petrovića po desnoj strani,šut i gol. Jedinu šansu u prvom delu susreta Lalinčani su imali  kada je neiskusni Dragojević oborio u šesnaestercu centarfora gostiju,i dosuđen je penal. Loptu na belu tačku postavlja Stojanović,ali golman Gligović je uspeo da odbrani njegov šut.
U drugom poluvremenu igrači Mladosti su totalno pali,tako da su se ređale stopostotne šanse Topličanina preko Jovanovića, Momčilovića, Petrovića, Pantića, Rajkovića, ali nikako lopta nije htela u gol. Sledi dobar prodor Krstića, dodaje loptu Momčiloviću, on je šalje desno Petroviću koji dodaje Mijalkoviću, a ovaj šutira preko gola. Preko gola je malo kasnije završila i lopta posle šuta Mitrovića.Slede još dve šanse preko najbolja dva igrača na današnjoj utakmici, Momčilovića i Petrovića. Momčilović se iskupio za promašaje tako što je postigao još dva pogotka u 84.i 86.minutu iz veoma lepih akcija u saradnji sa dobro raspoloženim veznim redom Topličanina.

Prokuplje - Stadion kraj Toplice.Gledalaca: 200. Sudija: Jović (Grdelica). Strelci: 1:0 Momčilović u 5,2:0 Petrović u 16,3:0 Momčilović u 84,4:0 Momčilović u 86.minutu. Igrač utakmice: Nemanja Momčilović (Topličanin). Žuti kartoni: Dragojević, Pantić, Momčilović (Topličanin), D.Denčić, Veselinović, Stojanović (Mladost).

Topličanin:Gligović, Ivković (Banković), Mitrović, Mijalković, A.D.Jović (Ilić), Dragojević, Pantić, Rajković, Petrović, Jovanović (Krstić), Momčilović.