Čačani zasluženo odneli dva boda iz Trstenika

Rukometaši trsteničke Prve petoletke poraženi su na svom terenu u Hali sportova u Trsteniku od solidne ekipe Mladosti iz Čačka u prvenstvu Prve srpske lige Zapad rezultatom 29:27. Tokom celog prvog poluvremena trsteničani su bili u vođstvu, u pojedinim momentima su imali 3 gola prednosti. U finišu prvog dela susreta domaći su se opustili što su gosti iskoristili i smanjili vođstvo trsteničana na 14:12 što je bio i rezultat prvog dela.

U nastavku se desio veliki preokret gosti su igrali sigurnije i preciznije pogađali gol trsteničana pa je u 35. minutu rezultat bio 16:14 za njih, a u 29. minutu su već vodili sa 20:19. Domaći su pokušavali da izjednače rezultat ali im to nije polazilo za rukom. Čačani su tako na kraju uspeli da sačuvaju svoje vođstvo od 29:27 što je bio i konačan rezultat. Najbolji u redovima domaćina bili su Vladan Matić sa 9 i Mitrović sa 8 postignutih pogodaka.

Trsteničani su izvukli pouke iz ovog susreta a već krajem ovog vikenda,gostuju kod komšija u Vrnjačkoj Banji, protivnici su im igrači Goč Markura. Posle odigranog 3. kola Prva petoletka se nalazi na 5. mestu sa 4 osvojena boda.