Jasenica
Šamot

Rutinski trijumf Sloge

09.11.2015 Nikola Zagorica

Fudbaleri Sloge ostvarili su novu prvenstvenu pobedu pošto su (u okviru 11. kola Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola) savladali ekipu Ranilovića iz istoimenog mesta rezultatom 5:0. Domaći su imali blagu terensku inicijativu, ali su prvu priliku stvorili u 22.minutu,kada je M.Jelesijević tukao sa 10 metara,a golman gostiju uz pomoć prečke sačuvao svoj gol. Opredeljeni za defanzivu, gosti su uglavnom udarcima sa distance pokušavali da ugroze gol N.Jelesijevića. Prvi gol na meču domaći su postigli u 38.minutu. Č.Petrović je proigrao M.Jelesijevića, a ovaj iskoristio svoju brzinu i spretnost i rutinski sa 10-ak metara posalo loptu iza leđa golmana Cvetkovića.

Drugo poluvreme donelo je više uzbuđenja (4 gola i dva jedanaesterca). Gosti su zapretili udarcem Tanasijevića u 46.minutu, ali je njegov šut završio nekoliko centimetara pored gola. Prednost domaćih duplirao je Vesić u 61.minutu, poslavši loptu  17-18 metara malo iskosa sa leve strane odmerenim i preciznim udarcem u dalji ugao Cvetkovićevog gola. Igrao se 80.minut kada je V.Petrović oboren u šesnaestercu gostiju, sudija Nešić dosudio najstrožu kaznu, a golman domaćih Jelesijević sigurnom realizacijom savladao svog kolegu.  Pet minuta kasnije Č.Petrović je iskoristio dobro dodavanje Milića i lako sa 5 metara postigao pogodak. U 89.minutu M.Jelesijević je iskoristio neuspelu ofsajd zamku gostiju, postigavši peti gol za domaće. Minut kasnije gosti su imali najizgledniju priliku za počasni pogodak, ali je golman domaćih odbranio penal Jovetiću.

Sloga (Zagorica) - Ranilović 5:0

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 50. Sudija:Danijel Nešić (Šume). Pomoćnici: Nikola Popović (Natalinci) i Jovica Mijatović (Belosavci). Strelci: Marko Jelesijević u 38. i 89. minutu, Vesić u 61. Nikola Jelesijević sa penala u 80. i Ćedomir Petrović u 85.minutu za Slogu. Žuti kartoni: Gajić (Sloga), Pavlović (Ranilović).

Sloga: N.Jelesijević, Miloš Stevanović, Gajić, Milan Stevanović, Ćosić, Jovanović (od 65. Milić), J.Petrović, Č.Petrović, V.Petrović, M.Jelesijević.

Ranilović: Cvetković, B.Marković, Ilić, Đurđević, Tanasijević, Mi.Agatunović, Ma.Agatunović (od 75.Dragićević), Jović, N.Marković, Petrović (od 66.Jovetić), Ivanović (od 75. Dragićević).